Uşak Ufuk
24 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KALFA KORUSU TAMAMLANACAK
11 Ekim 2019 Cuma 08:30

KALFA KORUSU TAMAMLANACAK

KALFA KORUSU TAMAMLANACAK
Daha önceki dönemde başlayan ve yardım kalmış tüm projeleri tamamlayacağını belirten Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, bu kapsamda Kalfa Korusu’na inşa edilen, 20 bin metrekarelik göletli ve toplam 120 bin metrekareye yayılan mesire alanını tamamlayacaklarını açıkladı.   Belediyedeki işleyiş hakkında konuşan Mehmet Çakın, “Atıl kalan her türlü kaynağı bertaraf edip, gerçekten ihtiyacımız olan bölümlere personel aktarımı yaptık. Daha fazla ihtiyaç olan bölümlere yönlendirmeler yaptık. Bunu kabul edenler ve etmeyenler oldu. Hizmetlerin en az israfla yapılması için çalışıyoruz, gösterişten uzak duruyoruz. Tüm arkadaşlarımız bu konuda maksimum hassasiyet gösteriyorlar. Halkımıza yaptıklarımızı anlatacağız ve bu tip toplantıları sık sık gerçekleştireceğiz” diye konuştu.
 
 
Uşak Belediyesi’nin 2014-2019 döneminde görev yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan zamanında projelendirdiği ve Mayıs 2018’de çalışmalarına başlanan Kalfa Korusu mesire alanı, 20 bin metrekarelik gölet, otopark, ibadethane, koşu ve yürüyüş parkurlarından oluştu. Projede şu ana kadar sadece yüzde 35 civarında çalışma yapıldı ve kalan çalışmaların ilerleyen günlerde tamamlanması için faaliyetlerin devam edeceği öğrenildi. 
Projeyle ilgili faaliyetlerin durduğuna dair söylemlerin doğru olmadığını belirten Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Kalfa Korusu’ndaki projeyi tamamlayacağız. Her zaman söylediğim gibi yarım kalmış hiçbir işi yarım bırakmak gibi bir niyetimiz yok. Bunu ben başlatmadım ve ben yapmam gibi bir düşünceyi hiç aklımdan geçirmedim. Merak etmeyin, Millet Bahçesi için nasıl çaba sarf ettiysek ve gerekli adımları attıysak, Kalfa Korusu’ndaki yarım kalan çalışmayı da tamamlayacağız. Mali açıdan bazı nedenler vardı ve bunları da yoluna koyduk ve en kısa zamanda başlayıp projeyi bitireceğiz. Bu durumun ilimiz için ortaya konan ve atıl kalmış tüm projeler için geçerli” dedi. 
 
UŞAK BELEDİYE BAŞKANI 
MEHMET ÇAKIN: ŞELALE RESTORAN
TEKRAR HİZMET VERECEK
Ilıcak Subaşı’nda bulunan ve uzunca bir süredir kapalı olan Şelale Restoran’ın tekrar hizmet vermeye başlayacağını dile getiren Mehmet Çakın, “Orada güzel bir tesis var ve burası bir dönem ilimizin gözde mekanlarından birisiydi. Bu alanda tekrar gerekli çalışmaları başlattık ve yeniden hizmet vermeye başlayacak. Vatandaşımızın zaman geçireceği bu güzel mekanı da tekrar ekonomiye kazandıracağız” diye konuştu.  Çakın Kent Park için de, “Bu kapsamda Uşak için önemli olan Millet Bahçesi, yani eski adıyla kent park projesini hızlı bir şekilde tamamlamak için çalışmalara başladık. Baktık ki mevcut ekonomik koşullar çerçevesinde belediye bünyesinde bu projeyi tamamlamak mümkün, ama hem zor, hem de çok maliyetli. Uşak Belediyesi olarak kaynakların tamamını buraya harcayacağımıza, diğer alanlara taşımaya karar verdik. İktidarla uyumlu belediyenin avantajlarını da kullanacağımızı da ifade ettik. Seçimden sonra Çevre ve Şehircilik Bakanımız ilimizi ziyaret ettiğinde, projenin TOKİ eliyle tamamlanmasını ve sonra da Uşak Belediyesi’ne devredilmesinin talimatını verdi. Böylelikle de yaklaşık 50 milyonluk maliyetli projenin tamamlanmasını, bakanlık üstlendi. Uşak harkulade bir millet bahçesine kavuşmuş olacak. Buradan arta kalan kaynağı da, Atatürk ve Fevzi Çakmak Mahallesine yapacağımız mahalle konağına veya yeni pazaryerinin inşasına harcayacağız.” ifadelerini kullandı. HALİL ASLAN
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.