Uşak Ufuk
24 Temmuz 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kampanya açılışı törenle yapıldı
10 Ekim 2018 Çarşamba 07:47

Kampanya açılışı törenle yapıldı

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ nin Nuri Şeker Uşak Şeker Fabrikası 2018-2019 kampanya açılışı törenle yapıldı.

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ nin Nuri Şeker Uşak Şeker Fabrikası 2018-2019 kampanya açılışı törenle yapıldı. Nuri Şeker Uşak Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 yılı 93. Üretim dönemi ve kampanya açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene Uşak Valisi Salim Demir, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Şeker Fabrikası yöneticileri, çalışanları ve protokol üyeleri katıldı.

UŞAK VALİSİ DEMİR: Önemli olan tüm yeniliklere, tüm gelişmelere her an fabrikamızı hazırlıyoruz

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından katılımcılar konuşmalarını yaptı. Vali Demir konuşmasında bir hafta gecikmeli olan açılışın fabrikanın modernizasyon çalışması nedeniyle ertelendiğini belirterek şunları ifade etti; “Fabrikamız günün şartlarına göre yeniden canlandırıldı ve doğalgaz ile buluşturuldu. Önemli olan tüm yeniliklere, tüm gelişmelere her an fabrikamızı hazırlıyoruz. Uşak Şeker Fabrikamız Uşak coğrafyası dışında da birçok bölgeye katkı sağlamakta ve hizmet etmekte. Fabrikamız inşallah dünya gerçeklerine uyan değerler kapsamında üretimine devam edecektir. Bu vesile ile yeni kampanya dönemimizin çiftçimize, çalışanlarımıza ve kentimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından fabrikaya ilk pancarları getiren çiftçilere çeşitli ödüller verilerek, pancar alımları başlatıldı. 

 Vali Salim Demir’e kooperatifin faaliyetleri hakkında bilgi verildi

Öte yandan Uşak Valisi Salim Demir, Uşak S.S. Pancar Ekicileri Kooperatif Başkanı Zafer Arpacı ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti. İlimizdeki sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine devam eden Vali Salim Demir, ilimizde faaliyet gösteren Uşak S.S. Pancar Ekicileri Kooperatifini ziyaret etti. Ziyaret sırasında Uşak S.S. Pancar Ekicileri Kooperatifi başkanı Zafer Arpacı ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Vali Salim Demir’e kooperatifin faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Uşak S.S. Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Zafer Arpacı’ya yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti

Uşak’ın şeker pancarı üretiminde önemli bir yerinin olduğunu, ilk şeker fabrikasının da Uşak’ta kurulduğunu ifade eden Vali Salim Demir, çok sayıda üreticinin kooperatif çatısı altında güçlerini birleştirerek il ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağladığını belirtti. Vali Salim Demir’in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren Uşak S.S. Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Zafer Arpacı’ya yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ