Uşak Ufuk
01 Mart 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KANSER HASTALARINA İYİ HABER
14 Ekim 2019 Pazartesi 08:00

KANSER HASTALARINA İYİ HABER

Uşak’ta uzunca bir süredir onkoloji uzmanı bekleyen kanser hastalarına, yeni dönemde, İç Hastalıkları ve Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. • Gökçen Tuğba Çevik tarafından tedavi hizmetleri verilecek.

Uşak’ta uzunca bir süredir onkoloji uzmanı bekleyen kanser hastalarına, yeni dönemde, İç Hastalıkları ve Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. •  Gökçen Tuğba Çevik tarafından tedavi hizmetleri verilecek. Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde göreve başladığı öğrenilen Dr. Gökçen Tuğba Çevik, daha önce Zonguldak’ta görev yaptı ve 2 yıl boyunca mecburi hizmet kapsamında Uşak’ta olacak. . Sağlık Bakanlığı’nın Uşak’ta göreve başlattığı Onkoloji Uzmanı Gökçen Tuğba Çevik’in söz konusu eksikliği gidereceği ve kentteki hastalara yerinde hizmet vereceği öğrenildi. 

 

KANSER HASTALARI DİĞER İLLERE GİTMEK ZORUNDA KALMIŞTI

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde daha önce görev yapan Onkoloji Uzmanı Dr. Utku Dönem Dilli, Haziran 2019’da istifa etmiş ve Antalya’da göreve başlamıştı. Bunun üzerine kanser hastaları uzun bir süre tıbbi onkoloji hizmetini alamamış, Afyonkarahisar, Denizli ve İzmir gibi yakın şehirlere gitmek zorunda kalmışlardı  O dönemde konuyla ilgili bir açıklama yapan Uşak İl Sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas, “Utku Hanım’ın istifa etmesini istemezdik, fakat kendisi böyle bir tasarrufta bulundu. Sağlık Bakanlığı’ndan yerine uzman bir hekimin görevlendirilmesi için gerekli talepte bulunduk. Kendi doktorumuzun görevine devam etmesini temenni ediyoruz. Fakat istifa memuriyette tanınmış bir haktır ve kişi bunu kullanabilir. Hastalarımız endişe etmesinler, en kısa sürede bu problemi çözeceğiz” ifadelerini kullanmıştı. 

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.