Uşak Ufuk
20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaca BBP MKYKda
21 Ekim 2020 Çarşamba 07:50

Karaca BBP MKYK'da

Karaca BBP MKYK'da

Uşak Deri Karma OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Uğur Karaca, uzun zamandan beri üyesi olduğu Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyeliğine seçildi. 

Önceki gün, Ankara Keçiören Taha Akgül Spor Salonu'nda düzenlenen 11. BBP Olağan Kongresi’nde yeniden Genel Başkan olarak Mustafa Destici seçildi. Kongrede ayrıca partinin yönetim ve karar organları belirlendi. 

BBP’nin yeni MKYK’sında, Uşak Deri Karma OSB’de faaliyet gösteren ve bölge yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevinde bulunan Uğur Karaca da görev aldı. 

Uğur Karaca’yı bir dönem Alperen Ocakları Uşak Şube Başkanlığı görevinde bulunan ve şu anda Genel Merkez nezdinde de faaliyetlerini sürdüren Mehmet Sezer tebrik etti. 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Uğur Karaca, “Yaşadığımız kent, bölgemiz ve ülkemiz için bize verilen görevlerine yerine getiriyoruz. Büyük Birlik Partisi, bizim için öncelikle bir gönül, dava ve memleket hareketidir. Siyaseti, her zaman için toplumun menfaati ve sorunlarına çözüm adına yaptım ve bundan böyle de bu anlayışı sürdüreceğim” dedi.

Bölge içinde ve yönetim nezdinde farklı siyasi görüşten arkadaşlarının olduğunu dile getiren Karaca, “Bizim için esas olan Türkiye noktasında birlik olmaktır. Gerek meslek camiamda, bölge yönetiminde, çalışanlarımız arasında ve arkadaşlarımızın içinde bize çok farklı olan siyasi görüşte olanlar var. Hepsi benim kardeşim, ağabeyim, ablam ve dostum. Biz siyaseti, onları ötekileştirmek için yapmıyoruz. Aksine çevremizin, yaşadığımız kentin ve ülkemizin sorunlarına çözüm üretmek için icra ediyoruz. Bu bağlamda, yeni aldığımız görevi, Uşak’ı sorunlarına çözüm üretme noktasında en verimli şekilde kullanacağız. Beni bu göreve layık gören Genel Başkanımıza ve parti büyüklerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.  Karaca, "Azerbaycan, işgal edilmiş topraklarının tamamı kurtarılmadan asla durmamalılar. Ayrıca ister Rusya’dan, ister Avrupa Birliği’nden, ister Birleşmiş Milletler'den ateşkes çağrılarına ya da müzakere masasına davetlere kulaklarını kapatmalılar. Bir deneme oldu; Rusya'nın davetini kabul ettiler. Ancak ateşkes çağrısından 1-2 saat sonra Ermenistan sivilleri vurdu. Ya Ermenistan işgal ettiği toprakların tamamından çekilecek ya da Azerbaycan milli ordusu o işgal edilmiş toprakların tamamını kurtarana kadar oradaki Azerbaycanlı kardeşlerimizi, vatandaşlarımızın tamamı azad olana kadar bu harekât devam edecektir. Biz de hem Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak hem Türk milleti olarak hem de Büyük Birlik Partisi olarak sonuna kadar kanımızla, canımızla dost ve kardeşten üst gördüğümüz can Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu vurgulamak istiyorum."

 

 

Azerbaycan’daki Ermeni zulmüne de değinen Uğur Karaca, “Yıllarca Ermenilerin zulme uğrattığı Azeri kardeşlerimizin her daim yanında olacağız. Kardeşlerimiz bu mücadeleyi kazanacaktır ve bizler de onlara elimizden gelen desteğin fazlasını vereceğiz. Bu bağlamda, şehit düşen tüm Azeri kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı. Azerbaycan'ın topraklarını işgal eden bir devlete karşı savaştığını söylemenin gerçekleri tam ve doğru bir şekilde ifade etmeye yetmeyeceğini aktaran Karaca, "Azerbaycan, arkasına birden fazla devleti almadan sesini bile yükseltemeyen, Taşnak çetelerinden hiçbir farkı olmayan devlet görünümlü Ermenistan çetesiyle mücadele ediyor. Azerbaycanlı kardeşlerimiz haklarını koruyorlar. Kardeşlerimiz haklılar. Kardeşlerimiz kazanacaklar." ifadesini kullandı. Azerbaycan'da işgal edilen toprakların işgalcilerden temizleneceğini, sonrasında iki devletin masaya oturabileceğini kaydeden Karaca, Türkiye ve Türk milletinin her zaman, her şartta Azerbaycan'ın yanında olduğunu vurguladı. Doğu Akdeniz'deki meselelere de değinen Karaca, "küresel emperyalizmin Ege ve Doğu Akdeniz ile ilgili en büyük probleminin, Türkiye'nin, kaynaklarını, Batılı devletlerin vesayeti olmadan değerlendirme gücüne sahip olmasından kaynaklandığı" değerlendirmesinde bulundu. Karaca, "Yunanistan'ın Ege'de ve Akdeniz'de hak iddia ederken Türkiye'nin Ege'de adalar dışında sahip olduğu 2 bin 805 kilometre ve Akdeniz'deki 1577 kilometrelik kıyı uzunluğunu yok sayması hukuksuzluktur." dedi. BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.