Uşak Ufuk
24 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaobadan 29 Ekim için mesaj
30 Ekim 2020 Cuma 06:12

Karaoba'dan 29 Ekim için mesaj

Karaoba'dan 29 Ekim için mesaj

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, "Cumhuriyeti içine sindiremeyen AKP iktidarı ısrarla cumhuriyet kutlamalarını bazen engellemeye, bazen itibarsızlaştırmaya çalışıyor" değerlendirmesinde bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, hem Türkiye hem de sınırlardaki gelişmelere bakıldığında aydınlanma meşalesini yakıp millete emanet eden cumhuriyet kadrolarını ve laik, demokratik cumhuriyet değerini çok daha iyi anladıklarını belirtti.

 

 dil, din, ırk, mezhep, inanç farkı 

gözetmeden insanlara kucak açılması anlamına geldiğine işaret etti

"Kamu düzenini bozacağı gerekçesiyle bayram kutlamasını yasaklayan valilerin gölgesinde Cumhuriyet Bayramının 96'ncı yılını kutlamanın üzüntüsünü yaşıyoruz." ifadelerini kullanan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, laik cumhuriyetin dil, din, ırk, mezhep, inanç farkı gözetmeden insanlara kucak açılması anlamına geldiğine işaret etti. 

 

AKP iktidarı ısrarla cumhuriyet 

kutlamalarını bazen engellemeye, bazen itibarsızlaştırmaya çalışıyor

Cumhuriyetin tutuculuğa, gericiliğe, ümmetçiliğe karşı çağdaşlığın, özgürlüğün, demokrasinin ve aydınlığın ismi olduğunun altını çizen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, şunları kaydetti: "Cumhuriyeti içine sindiremeyen AKP iktidarı ısrarla cumhuriyet kutlamalarını bazen engellemeye, bazen itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Valiliklerden TC ibarelerini silmek, Atatürk anıtlarına saldıran meczupları koruyup kollamak, Atatürk'e ve cumhuriyet kazanımlarına ağza alınmayacak laflar söyleyen yazarları akıl hocası yapmak AKP'nin cumhuriyete bakışını özetlemektedir. En son Nevşehir Valisi'nin kamu düzenini bozacağı gerekçesiyle il başkanlığımızın Cumhuriyet Yürüyüşüne izin vermemesi bardağı taşıran son damla olmuştur. Devlet yöneticilerinin AKP il ve ilçe başkanı gibi davranıp, cumhuriyet değerlerine karşı savaş içine girmeleri bu dönemin unutulmayacakları arasına girecektir. CHP olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da cumhuriyeti, onun kazanımlarını ve değerlerini koruyacağız, savunacağız, yaşatacağız. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları olmak üzere cumhuriyetimizi bizlere armağan edenleri içtenlikle anıyor, saygılarımı sunuyorum." HALİL ASLAN

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.