Uşak Ufuk
23 Mayıs 2022 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kayaağılın satılması söz konusu değil
13 Nisan 2022 Çarşamba 01:32

Kayaağılın satılması söz konusu değil

Kayaağılın satılması söz konusu değil

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, şehir genelinde faaliyet gösteren ulusal ve yerel basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Gerçekleşen buluşmada, Uşak Belediyesi’nin şehir genelinde yürüttüğü çeşitli faaliyetleri anlatan Başkan Çakın,  burada yaptığı açıklamada Kayaağıl termalin satışının söz konusu olmadığını ifade etti. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, son dönemlerde satılacağına dair iddialarla gündeme gelen Kayaağıl Termal tesislerle ilgili açıklama yaptı. Kayaağıl termal tesislerde bulunan yüzme havuzlarının bakım ve onarımının Ocak ayında yaşanan kur dalgalanması ve artan maliyetler nedeniyle gerçekleşmediğini ifade eden Başkan Çakın, “Kayaağılın satılması diye bir konu yok. Burası için Ocak ayında ihaleye çıkıldı ve piyasalardaki dalgalanma belirsizlikler nedeniyle ihaledeki yaklaşık maliyetin çok üzerinde bir fiyat geldi. İhale iptal edildi ve buranın ihalesi 18 Nisan’da var ve ihaleyi yaparsak, buranın bakım ve tadilatı hızlı bir şekilde gerçekleştirilecek. Şu anda gündemimizde Kayaağılın satılması gibi bir düşüncemiz yok. Apartlar zaten açık ve sadece havuzların olduğu yeri kullanıma sunacağız” dedi.

ÇOCUK KENT PROJESİ İÇİN HER ŞEY HAZIR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN HABER BEKLİYORUZ

Kalfa korusunda hayata geçirilecek olan çocuk kentin Orman Genel Müdürlüğü’nden gelecek bildirimle başlayacağını kaydeden Başkan Çakın, “Çocuk kent projesini kalfa korusuna yapacağız. Projeyi hazırladık her şeyimizle burada TÜPRAG’ın ciddi anlamda katkıları olacak. Araçlar burada hafriyat çalışması için Orman Genel Müdürlüğünden haber bekliyorlar. Haber gelince start verilecek ve başlangıç yapılacak.  Millet Bahçesi için bu ayın sonunda çalışma yapılacak. Burada çevre düzenlemesi planlandı ve yeraltı otoparkı da inşa edilecek. Milli Eğitim Müdürlüğü ve atölyelerin olduğu yerdeki binaları 1 Eylül tarihinde teslim alacağız” diye konuştu. 

Şehrin birçok noktasında önemli projelere imza atıldığını kaydeden Başkan Çakın, “Bu projelerin devamı da elbette gelecek. Yakın zamanda yarı olimpik yüzme havuzumuz için ilk kazmamızı vurduk. Bu atılımla birlikte, daha önceden bu yana yaptığımız Eğitim ve Yaşam Merkezlerine de yenilerini ilave edeceğiz. Eğitim, mahalle içi dayanışma ve kültürel ögelerimiz buralarda canlı tutulacak” diye konuştu. Ayrıca Karaağaç Göleti’nin bulunduğu bölgeye, kapsamlı bir rekreasyon çalışması başlatıldığını anlatan Çakın, buranın da Uşak’a nefes aldıracağını vurguladı. 

 

Kurtuluş 100’üncü Yıl Unutulmadı 

Başkan Çakın, Uşak’ın Kurtuluşunun 100’üncü yılı dolayısıyla gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan projeleri de anlatarak, “Biz yüzüncü yılımız için çocuğundan yaşlısına herkese ulaşacak projeler ortaya çıkarmak istiyoruz. Bu istek vesilesiyle şimdiye kadar birçok proje yaptık ve yapmayı da sürdürüyoruz. Bunlardan bir tanesi de Atapark’taki kulemizin, bir yüzüncü yıl müzesine çevrilmesi olacak. İçerisinde çeşitli balmumu heykeller, panoramik görüntüler ve kurtuluş destanımıza dair çeşitli bilgiler yer alacak olan müzemiz, hem yüzüncü yılımızdan bir hatıra kalacak hem de belki 200 yıl sonra bile o destanın hatırlanmasını sağlayacak” ifadelerini kullandı.  BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.