Uşak Ufuk
28 Haziran 2022 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kendi elimizle canavar yarattık
01 Kasım 2021 Pazartesi 05:33

Kendi elimizle canavar yarattık

Kendi elimizle canavar yarattık

Uşak Valisi Funda Kocabıyık yaptığı konuşmada, “Ülkemiz ve büyük ölçekte insanlık için oldukça önemli olduğunu değerlendirdiğim ve hazırlıklarına aylar önce başladığımız “Küresel İklim Değişikliği ‘Güncel Sorunlar-Çözüm Önerileri” adlı panelimizde sizlerle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.” dedi.

Küresel iklim değişikliğiyle mücadelenin insanlığın topyekûn varoluş mücadelesi olduğunu aktaran Vali Kocabıyık, konuşmasında şunları aktardı: “Belki de insanlık tarihinde ilk defa kendi ellerimizle yarattığımız ortak bir düşmanla karşı karşıyayız. Bu düşman da ne yazık ki insanoğlunun kendi sorumsuzluğu ve savurganlığıdır.”

Açılış konuşmalarının ardından panelin birinci oturumuna geçildi. Panel başkanlığını Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ecmel Erlat’ın yaptığı ilk oturumda; Prof. Dr. Ecmel Erlat “Küresel İklim Değişikliği ve Ege Bölgesine Etkileri”, Uşak Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Uğur Yıldırım “İklim Değişikliği ve Uşak Özelinde Arazi Kullanımı”, Meteoroloji Mühendisi Afyonkarahisar Meteoroloji 5. Bölge Müdürü Alper Akçakaya “Uzun Devreli İklim Verilerinin Uşak Özelinde Analizi” ve İnşaat Mühendisi DSİ 2. İzmir Bölge Müdürlüğü Planlama Şube Müdürü Özgür Ulusoy “Uşak’ta Su Kaynaklarının Yönetimi ve Planlaması” konularında bilgi verdiler.

Günün ikinci oturumunun başkanlığını Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Nafiz Ekiz’in yaptığı panelde, Prof. Dr. Ekiz “Hükümetler Arası İklim Değişikliği Paneli 6. Raporu Bölgesel Bakış”, Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Derya Acar “Küresel İklim Değişiklikleri ve Uşak Yöresine Etkileri”, Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Metin “Küresel İklim Değişikliğinde Eğitimin Önemi: TEMA-MEB Eğitim Programları-Uşak Örneği” ve Orman Mühendisi Denizli Orman Bölge Müdürlüğü Orman Zararlıları İle Mücadele Şube Müdürü İbrahim Karaşahin “Küresel İklim Değişikliğinin Orman Varlığı ve Korunmasına Etkileri” konulu konuşmalarını gerçekleştirdiler. Panel genel değerlendirmenin ardından sona erdi. HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.