Uşak Ufuk
21 Mart 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kitap kurdu minikleri ağırladı
08 Mayıs 2018 Salı 10:08

Kitap kurdu minikleri ağırladı

Uşak’ın Eşme İlçesi Güllü İlkokulu’nun kitap okumayı seven minikleri Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın misafiri oldu.

Uşak’ın Eşme İlçesi Güllü İlkokulu’nun kitap okumayı seven minikleri Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın misafiri oldu. Anaokulundan dördüncü sınıfa kadar toplamda 53 kitap kurdunun katıldığı programın sürpriz konuğuysa ünlü sanatçı Hüseyin Kağıt oldu.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, 53 öğrenciyle Atapark’ta belediye sosyal tesislerinde buluştu

Güllü İlkokulu tarafından toplamda 120 öğrencinin katılımıyla başlatılan ve küçük yaşlarda kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefleyen “Kitap Okuyorum, Geziyorum” projesinin kitap kurdu minikleri başarılı okuma çalışmalarının ardından güzel bir geziyi hak etti. Bu kapsamda çalışkan miniklerin başarısını destekleyen Belediye Başkanı Nurullah Cahan, 53 öğrenciyle Atapark’ta belediye sosyal tesislerinde buluştu. Minikler öncesindeyse Uşak’ın tarihi noktalarını gezdi.

OKUL MÜDÜRÜ HAYRİ ÜNAL:  Biz bu projeyi Eşme Güllü İlkokulu ve Ortaokulu olarak uyguluyoruz

‘Okumak Yaşamaktır’ sloganıyla hayata geçirilen projede çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmayı ve miniklerin anlama kabiliyetini geliştirmeyi hedeflediklerini belirten Eşme Güllü İlkokulu’nun Müdürü  Hayri Ünal, “Ben öncelikle Nurullah Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Biz bu projeyi Eşme Güllü İlkokulu ve Ortaokulu olarak uyguluyoruz. İki üç ay içerisinde 30 kitap okuyan ortaokulu öğrencilerimizi hiçbir ücret almadan, çeşitli hayırseverlerimizin destekleriyle Çanakkale’ye göndermiştik. Şimdi de İlkokul kısmındaki öğrencilerimizle birlikte Başkanımızın destekleriyle buradayız. Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Ünlü Sanatçı Hüseyin Kağıt’tan Başkan Cahan’a Barış Manço Benzetmesi

Dün gerçekleştirilen muhteşem konserin ardından bugün de kentte bulunan ünlü sanatçı Hüseyin Kağıt, çok güzel bir olaya şahitlik yaptıklarını belirtti. Kağıt, “Nurullah Başkanımız rahmetli sanatçımız Barış Manço gibi diyor ki, ‘bugünün küçükleri yarının büyükleri. Onların hepsi birer avukat, ressam, yönetmen, belediye başkanı olacaklar. Onlara zeka açıcı satranç hediye etti, yemek yediler. Ben kendisine gönül adamı diyorum. Allah lastiğine taş değdirmesin.” açıklamalarında bulundu. Okulun 1-A sınıfı öğretmeni Elvan Kava ise, “Öncelikle bu projeyi düzenleyen Okul Müdürümüze ve yardımlarından dolayı Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Öğrenciler hem kitap okumanın zevkini yaşıyorlar hem de bunun sonucu ödüllendiği için güzel bir teşvik oluyor. İnşallah bütün öğretmenler ve öğrenciler bu projelere destek verirler.” ifadelerini paylaştı. Okulun birinci sınıf öğrencilerinden Ece Eser ise programdan duyduğu memnuniyetini dile getirerek, “Bu proje olduğu için teşekkür ediyoruz. Çok kitap okuduk, çok çalıştık diye düşünüyoruz.” dedi. Miniklerden Eylül ise, “Bu proje beni çok mutlu etti. Otuz kitap okudum. Uşak’ı çok beğendim. Kitap okumak çok güzel, kitaplar sanki dostumuz gibi. Belediye Başkanına çok teşekkür ediyorum.” dedi. BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ