Uşak Ufuk
21 Mart 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Köy ziyaretlerine devam ediyor
24 Ekim 2018 Çarşamba 08:57

Köy ziyaretlerine devam ediyor

Vali Salim Demir, köy ziyaretlerine Merkez ilçeye bağlı Boyalı, Ulucak, Çatalbayır ve Çamyazı köyleri ile devam etti.

Vali Salim Demir, köy ziyaretlerine Merkez ilçeye bağlı Boyalı, Ulucak, Çatalbayır ve Çamyazı köyleri ile devam etti. İlk olarak Boyalı köyünü ziyaret eden Vali Salim Demir, köyde, köy muhtarı Cemal Kacar ve vatandaşlar tarafından karşılandı.   Vatandaşlarla uzun süre sohbet eden Vali Salim Demir, köylere yapılan yatırımlar ve Devletimizin sunduğu sosyal imkanlar hakkında bilgi verip, muhtar ve vatandaşların taleplerini dinledi. Boyalı Köyünden Ulucak Köyüne geçen Vali Salim Demir, burada Köy Muhtarı Hıdır Savaş ve köyde yaşayan vatandaşlar tarafından karşılandı. Ulucak Köyünde de vatandaşlarla uzun süre sohbet edip taleplerini dinleyen Vali Salim Demir, Ulucak Köyü ziyareti sırasında, köyde bulunan 'Ulucak Köyü Bilgi ve Kültür Evinde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. 

Sayın'dan bilgiler alan Vali Demir,vatandaşlarla bir süre sohbet ederek sorun ve taleplerini dinledi

Ulucak ziyareti sonrası Çatalbayır Köyünü ziyaret eden Vali Salim Demir, köyde Muhtar Mehmet Sayın ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Köyün genel durumu ve sorunları hakkında köy muhtarı Mehmet Sayın'dan bilgiler alan Vali Salim Demir, vatandaşlarla bir süre sohbet ederek sorun ve taleplerini dinledi. Çatalbayır Köyü ziyareti sırasında, köyde yapımına başlanılan okul inşaatında incelemeler de bulunan Vali Salim Demir, Köy Muhtarı Mehmet Sayın'dan okul inşaatı hakkında bilgi aldı.

Son olarak Çamyazı Köyü ziyaret eden Vali Salim Demir, köyde, Köy Muhtarı İsmet Ünsarı ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Köyde yaşayan vatandaşlarla uzun süre sohbet eden Vali Salim Demir, vatandaşların sorunlarını dinleyerek, Devletimizin yatırımları ve sunmuş olduğu imkanlar hakkında bilgi verdi.

 

Vali Salim Demir, çocuklarla bir süre sohbet edip, oyuncak hediye etti

Köy ziyaretleri sırasında  çocuklarla da yakından ilgilenen Vali Salim Demir, çocuklarla bir süre sohbet edip, oyuncak hediye etti.Vali Salim Demir’e köy ziyaretleri  sırasında,  Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı, İl Jandarma Komutanı J.Albay Yalçın Baysal, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar ve ilgili kurum müdürleri de eşlik etti. Köy ziyaretleri sırasında bir değerlendirmede bulunan Vali Salim Demir, “ Son 16 yıldır hükümetlerimiz köylere çok ciddi yatırım yapıyor. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, KÖYDES projesiyle olsun, İl Özel İdaresi bütçesiyle olsun veya Bakanlıklarımızın bizzat gerçekleştirdiği yatırımlar olsun köylerimizde çok güzel yatırımlar yapılmaktadır. Asfalt yollardan, köy içlerinin beton parke ile döşenmesine, içme suyu tesislerinden kanalizasyona, köy konakları ve sosyal tesislerden çocuk parkına, göletlerden sulama tesislerine kadar köylerimize yatırımlarımız hız kesmeksizin devam etmektedir. Devletimiz çok güçlü, sadece ne ihtiyacımız varsa onu tespit edip önceliklerimize göre bunları yerine getirmekteyiz. Bu yatırımların yanı sıra son yıllarda Devletimiz, projelere çok önemli hibe destekleri de vermektedir. Benim çok önemsediğim konulardan birisi de  köylerimizde tarıma dayalı sanayi kurulmasıdır. Örneğin bir orman köyünde sunta fabrikası, sebzecilik yapan köylerde, salça, konserve veya turşu fabrikası gibi. Bugün de alternatif ürün olarak genç çiftçilerimize lavanta fide dağıttık. Lavanta yetiştiriciliği de köylerimizin gelirlerini önemli ölçüde arttıracaktır. Kırsal kalkınmayı sağlamak için TKDK birimimiz yüzde 65 oranında hibe destekleri vermekte. İşte bu desteklerden de faydalanarak kendimizin katacağı cüzi paralarla yeni yeni tesislerin sahibi oluyoruz. Bunları yaptığımız zaman, köyümüzdeki genç nüfusu dışarıya göndermemiş olacağız. Her evden  bir iki kişi okuyup bir meslek sahibi olarak dışarı gidecektir ancak köylerimizde de en az birkaç kişinin kalıp, köyün gelişimine katkı sağlaması lazım.” dedi.

Bize bildirildiğinde biz devlet yetkilileri olarak bu vatandaşlarımız mağduriyetlerini gidermekteyiz.”

Devletimizin sosyal devlet anlamında yürüttüğü projeler ve verdiği destekler hakkında da bilgi veren Vali Salim Demir, konuşmasını, “Birçok gelişmiş ülkede bulunmuş biri olarak dünyanın en sosyal devletinin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu vurgulamak istiyorum. Devletimiz özellikle son 16 yıldır hayata geçirdiği projeler ve yaptığı atılımlarla sosyal devlet anlamında çağ atlamıştır. Vatandaşa hizmet için var olan Devletimiz, özellikle dezavantajlı durumdaki vatandaşlarımız için, onların yaşantılarını en rahat şekilde idame etmeleri için çok önemli fırsatlar sunmaktadır. Evde sağlık hizmetinden, yaşlı bakım ücreti, engelli maaşı gibi bu hizmetlerden faydalanmaları için köylerimizde ekonomik ve sağlık açısından zor durumda olan vatandaşlarımızın komşuları veya muhtarlar aracılıyla bize ve yetkili kurumlara bildirilmesi bir vatandaşlık vebalidir. Bize bildirildiğinde biz devlet yetkilileri olarak bu vatandaşlarımız mağduriyetlerini gidermekteyiz.” dedi. 

Köyde yaşayan vatandaşlarla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Salim Demir sözlerini, “Devlet yetkilileri olarak vatandaşlarımızın ayağına giderek, hem onlarla istişarede bulunup hem de vatandaşlarımızın taleplerini birinci ağızdan dinleyerek, gerekli adımları atmaktayız. Köylerimizde gösterilen sıcak karşılama ve gösterilen misafirperverlikten duyduğumuz memnuniyetle köylülerimizle güzel sohbetler etmekteyiz. Köydeki vatandaşlarla buluşma ziyaretlerimizi önümüzdeki günlerde de devam ettirerek, Devletle vatandaşı kucaklaştırmanın gayretinde olacağız” diye sonlandırdı.  

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ