Uşak Ufuk
23 Nisan 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Köy ziyaretlerine devam ediyor
24 Aralık 2018 Pazartesi 08:26

Köy ziyaretlerine devam ediyor

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, ilçe ziyaretleri sonrasında ilk köy ziyaretini Güre köyüne gerçekleştirdi.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, ilçe ziyaretleri sonrasında ilk köy ziyaretini Güre köyüne gerçekleştirdi. Güre köyü ilk ve ortaokulu girişinde Muhtar İsmet Özgün, köy halkı ve öğrenciler tarafından karşılanan Vali Funda Kocabıyık, öğrencilerle ilgilenip bir süre sohbet etti. 

 okul programı sonrasında da köy kahvesindeki vatandaşlarla bir araya gelerek bir süre 

sohbet edip taleplerini dinledi

Vali Funda Kocabıyık, çocuklarla sohbetinin ardından okul toplantı salonunda köyde ikamet eden bayanlarla, okul programı sonrasında da köy kahvesindeki vatandaşlarla bir araya gelerek bir süre sohbet edip taleplerini dinledi. Güre köyü ziyareti sırasında Güre Jandarma Karakolunu da ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık, Güre karakolu yetki ve sorumluluk alanında yürütülen faaliyetler ile asayiş durumu hakkında bilgi aldı.Güre köyü ziyareti ardından Merkez Eskisaray köyünü ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık, köyde Muhtar Muhammed Sümbül ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Vali Funda Kocabıyık köy kahvesinde vatandaşlarla bir araya gelerek bir süre sohbet edip taleplerini dinledi.

Uşaklı vatandaşlarımızın bu samimi ve sıcak davranışları bize daha çok çalışma şevki katacaktır

Köy ziyaretleri ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Funda Kocabıyık, “İlçe ziyaretlerimizin ardından bugün köy ziyaretlerimizin ilkini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Öncelikle ziyaret ettiğimiz iki köyümüzde de büyük küçük tüm vatandaşlarımızın gösterdikleri sıcak karşılamadan ve samimi sohbetlerinden son derece memnun oldum. Uşaklı vatandaşlarımızın bu samimi ve sıcak davranışları bize daha çok çalışma şevki katacaktır. Vatandaşlarımızı dinlemek, isteklerini birinci ağızdan duymak ve sorunlarına çözüm üretmek üzere ilgili il müdürlerimizle birlikte köylerimizi ziyarete geldik. Elbette ihtiyaç ve taleplerin sınırı yoktur. Ancak köy ziyaretlerinde memnuniyetle şunu gördük ki geçmiş yıllarda çözülemez denilen sorunların tamamı çözülmüş durumdadır. İlimizde tüm köylerimizin asfalt yolu, içme suyu tesisi, kanalizasyonu tamamlanmış; köy meydanlarımızın tamamı, köy içi sokakların da çok büyük bir kısmı kilitli beton parke ile döşenmiş; köylerimize çocuk oyun parkı ve yolcu bekleme durağı, gibi güzel hizmetler de getirilmiş durumdadır. Aynı şekilde köylerimize sağlanan tarımsal destek ve yatırımlarla da köyde yaşayan vatandaşlarımızın ekonomik anlamda kalkınmalarına da katkı sağlanmaktadır. Bugünkü ziyaretlerimizde köydeki vatandaşlarımız köye doğalgaz getirilmesi ve yapılan çok amaçlı salonun yanı sıra üzeri kapalı yazlık ikinci bir yer talebinde bulundular. Köyde yaşayan vatandaşlarımızın bu yönde talepte bulunmaları sevindiricidir. Çünkü daha önceleri yol ve içme suyu gibi talepler söz konusu iken bugün köylerimizde doğalgaz talebinde bulunulması, Devletimizin gerek merkezi yönetim olarak gerekse İl Özel İdaremiz kanalıyla, birçok sorunu kökünden çözdüğünü göstermektedir. Bizler Devlet olarak vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda, köylerimizin yaşam standardını daha da yükseltmek için gayret göstermeye devam edeceğiz. Çünkü Devlet, millete hizmet için vardır ve aziz Milletimiz her şeyin en iyisine layıktır.” dedi. 

UŞAK’TAKİ PROTOKOL ÜYELERİ, VALİ FUNDA KOCABIYIK’A EŞLİK ETTİLER

Köy ziyaretleri sırasında Vali Funda Kocabıyık’a, Vali yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İl Jandarma Komutanı J.Albay Yalçın Baysal ve ilgili kurum müdürleri eşlik etti.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ