Uşak Ufuk
20 Ocak 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KÖYDES toplantısı yapıldı
20 Mayıs 2021 Perşembe 08:30

KÖYDES toplantısı yapıldı

KÖYDES toplantısı yapıldı

KÖYDES, 2021 yılı yatırım programına ilişkin İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı Vali Funda Kocabıyık başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Makam Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Bekir Abacı, İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir katılırken, İlçe Kaymakamları ve diğer komisyon üyeleri video konferans yöntemiyle katılım sağladılar.

Toplantıda konuşan Vali Funda Kocabıyık Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) kapsamında yapılan çalışmaların, köylere hizmet götürme ve köylerde yaşayan vatandaşların hayat kalitesini artırma hususunda çok önemli bir yer edindiğini ifade ederek “ İlimizde yapılan tüm çalışmalar, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.’ anlayışını temel almaktadır. Bu anlayışla, ilimizin her yerine ulaşmak, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti en hızlı şekilde ulaştırmak temel görevimiz. Bu konuda çok emek verdiğinizi ve görevlerinizi özenle yerine getirdiğinizi görüyorum. Bu amaçla, geçtiğimiz yıl yapılan yatırımlarımızda verdiğiniz emeklerden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

2021 yılında da aynı anlayışla hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceklerini ifade deden Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti, “ Bu yıl KÖYDES kapsamında ayrılan ödenek miktarı 25 milyon 082 bin TL’dir.  Bu toplam ödenekten merkez ilçemiz için 9 milyon 059 bin TL, Banaz ilçemiz için 4 milyon 290 bin TL, Eşme ilçemiz için 5 milyon 701 bin TL, Karahallı ilçemiz için 1 milyon 434 bin TL, Sivaslı ilçemiz için 2 milyon 143 bin TL, Ulubey ilçemiz için ise 2 milyon 452 bin TL ödenek ayrılmıştır. Bu ödenekle merkezde 36 proje, Banaz ilçesinde 15 proje, Eşme ilçesinde 24 proje, Karahallı ilçesinde 14 proje, Sivaslı ilçesinde 11 proje ve Ulubey ilçesinde planlanan 31 projeyi tamamlayacağız. Yaptığımız yatırımların ilimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Projelerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Vali Funda Kocabıyık’ın konuşmasının ardından toplantı KÖYDES projeleriyle ilgili sunumun yapılmasıyla tamamlandı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.