Uşak Ufuk
21 Nisan 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Köylere 30 milyonluk yol yatırımı
11 Kasım 2019 Pazartesi 07:36

Köylere 30 milyonluk yol yatırımı

Köylere 30 milyonluk yol yatırımı

Vali Funda Kocabıyık, görevine yeni başlayan Kaymakam Vekili Semih Cembekli’ye iade-i ziyarette bulunduktan sonra İl Özel İdaresi ve Sivaslı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapımı tamamlanarak hizmete açılan Eldeniz grup yolunda incelemelerde bulundu.

Yolun Sivaslı ilçesiyle Banaz ilçesini bir birine bağladığını ifade eden Vali Funda Kocabıyık," Sivaslı ilçemizden başlayarak Eldeniz, Hanoğlu, Cinoğlu, Susuz ve Öksüz köylerinden geçip Banaz ilçesine ulaşımı sağlanan yolun 10 kilometrelik kısmı 8 metre genişliğinde sıcak asfalt olarak yapılarak hizmete açılmıştır. Yaklaşık 4 milyon 300 bin TL'ye mâl olan yolun hayırlı olmasını diliyor, yapımında emeği geçenlere teşekkür ediyorum"

İl Özel İdaresi tarafından 2019 yılı yol yapım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Vali Funda Kocabıyık, “2019 yılı asfalt çalışmalarımız halen devam ediyor. Hava şartları müsaade ettiği sürece ekiplerimiz sahada çalışmalarına devam edecek. 2019 yılı için şuana kadar yol için İl Özel İdaremiz tarafından 30 Milyon TL yatırım yapıldı. Bu sezon 62 km birinci kat asfalt, 45 km ikinci kat asfalt, 24 km bitümlü sıcak asfalt, 450 km stabilize yol yaptık. Ayrıca köylerimizin ihtiyaçları çerçevesinde 378 Bin metrekare parke taş döşemesi gerçekleştirdik. İl Özel İdaremizin çalışmaları ile hayata geçen bu yatırımlar neticesinde köylerimizde çok büyük gelişmeler kaydedilmiştir. Artık şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, ülke genelinde kentlerimizde gördüğümüz ve yaşadığımız kalkınma ve gelişme hamlesi bugün köylerimize kadar uzanmış durumdadır.” dedi.

İncelemeleri sırasında Vali Funda Kocabıyık’a Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, Sivaslı Kaymakam Vekili Semih Cembekli, Ulubey Kaymakamı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Onur Özaydın, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kılıç İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir eşlik etti.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.