Uşak Ufuk
27 Mayıs 2022 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kurumlarla iletişimi sağlayacağız
12 Temmuz 2021 Pazartesi 09:43

Kurumlarla iletişimi sağlayacağız

Uşak Kent Konseyi Başkan adayı İbrahim Ethem Karahan, amacının proje üretmek olduğunu ve kurumlarla iletişimi sağlama noktasında üzerine düşeni yapacağını söyledi.

Uşak Kent Konseyi Başkan adayı İbrahim Ethem Karahan, amacının proje üretmek olduğunu ve kurumlarla iletişimi sağlama noktasında üzerine düşeni yapacağını söyledi. Karahan, “Kent konseyine yeniden dönecek olursak, bence kent konseyinin en büyük gücü ve işlevi, organize olabilmek ve ses getiren organizasyonlar yapabilmek, maddi kaynak ikinci, üçüncü sırada… Siz şehirde güçlü, ses getiren organizasyonlar yapabildiğinizde; maddi kaynak sıkıntısı hayırseverler ve faaliyet gelirleri ile karşılanabilecektir. Kent konseyinin belediye haricinde de işbirliği yapabileceği, büyük organizasyonlar gerçekleştirebileceği resmi kurumlar, odalar, federasyonlar, sendikalar ve sivil toplum kuruluşları var. Marifet proje üretmekte ve iletişimde olabilmekte…” dedi. Kendi kişisel blog sayfası üzerinden mesajlarını veren Uşak Kent Konseyi Başkan Adayı İbrahim Ethem Karahan, “Bu hafta başında Uşak Kent Konseyi Başkanlığına adaylığımı açıkladım. Öncesinde de şehir idarecileri, sendika ve oda yöneticileri, parti ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile istişarelerimi yaptım. “Birilerinin çıkardığı” veya “Bir partinin  adayı” gibi yaftalamalardan uzak bir şekilde, kendi özgür iradem ve şehre olan sevgimden aldığım cesaretle aday oldum. Seçim boyunca temel stratejim: Herkesle iletişim. Bunu açacak olursam; şehri seven, şehre dair hayalleri olan, yaşadığı şehir için bir şeyler yapma gayretinde olan herkesle iletişim” dedi. “Yaptığım istişarelerde; kent konseyine bakış açımı, neden aday olduğumu, neleri yapmayı hedeflediğimi anlattım ve muhataplarımdan beni gururlandıran iltifatlar aldım” diyen İbrahim Ethem Karahan, şöyle devam etti: “25 yıllık gazetecilik birikimimle meramımı anlatmaya, gördüğüm yanlışlıkları kimseden çekinmeden dile getirebilmeye ve de öneriler sunabilmeye cesaretim var… Gazeteciliği yalakalık ve şantajcılıktan bir adım öteye götürememiş, eleştiriyi bel altı vurma, iftira atma ve hakaret etme olarak görenlere bunu anlatabilmek gerçekten zor.”

 

KENT KONSEYİ YILLARDIR GÜNDEMİMİZDE

Karahan, “Bugünlerde gündemde kent konseyi seçimleri var; düne kadar kent konseyini ve konseyin neler yapabileceğini bilmeyen meslektaşlarımız, bugün başımıza kent konseyi uzmanı kesildi. İki yılı aşkın süredir bu köşede yazılarımı takip edenler bilecektir ki; kent konseyini şehirde en fazla gündeme getiren, tespit ve önerilerde bulunan kişi ben oldum. Bizim derdimiz şehre dönük bir şey yapabilmek, iki yıl boyunca kent konseyini acımasızca eleştirdim ama kişilere yönelik en ufak bir hakaret, iftira ve bel altı vurma girişiminde bulunmadım. Bu hafta içinde baskılara dayanamayarak Kent Konseyi Başkanlığından istifa eden Cemil Cevher Muhtarımızla yan yana oturup rahatlıkla konuşabilmemiz de bunun göstergesi” dedi.

PROJELER VE EKİPLER YARIŞMALI

Karahan, şöyle devam etti: “Kent konseyine başkanlığına adaylığımı açıklarken; özellikle projelerin ve donanımlı yürütme kurulu listelerinin yarışmasını temenni ettiğimi söylemiştim. Bu temennimin arkasındayım, projelerimizi her gün yayınlamaya ve bir yandan da yeni proje hazırlıklarına devam ediyorum, devam edeceğim. Bugüne kadar hep çırak kalmış, “bu da benim şehre kazandırdığım” diyebileceği bir tane bile eseri bulunmayan, ağzının bozukluğu ve üslup bilmezliği yüzünden, üyelerin baskısıyla dernek başkanlığından uzaklaştırılmış arkadaşa tane tane anlatmaya çalışacağım: Adım İbrahim Ethem Karahan; Uşaklıyım, babam Ulubey Omurcalı, annem Merkez Elmacıklı. Çocukluğum Uşak’ta geçti, istasyon bölgesi başta olmak üzere şehrin birçok noktasında çocukluk anılarım var. İlkokul, ortaokul ve lise arkadaşlarımla hala dostluklarım devam ediyor. Uşak İmam Hatip Lisesi ve ardından Gazi Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği mezunuyum, A sınıfı iş güvenliği uzmanıyım, bugün tüm sektörlere bakabilme imkanım olmasına rağmen sadece inşaat alanında uzmanlık yapıyorum ve tamamen bu alanda kendimi geliştiriyorum. 25 yılı aşkın süredir gazetecilik ve grafikerlik yapıyorum. Bugüne kadar şehirde yayınlanan en güzel gazete ve dergilere imza attım. 15 yılı aşkın süredir Uşak şehir planının çizimini ve güncellemesini yapıyorum. Bugün şehirde duvarlarda asılı şehir planlarının neredeyse tamamında benim imzam var.” 

“45 yaşındayım, bugüne kadar hiçbir partiye resmi bir üyeliğim olmadı. Lise yıllarında başlayan ve 2009 yılındaki vefatına kadar devam eden Muhsin Yazıcıoğlu sempatim dışında siyasi bir yönüm olmadı.  Bu durum da hem lise arkadaşlarıma hem de Büyük Birlik Partisi’nin şehirdeki benden büyük, geçmiş dönemlerde görev yapmış yetkililerine sorulabilir. Bugün her siyasi görüşten dostlarım var, hepimizin ortak derdi şehre yönelik güzel çalışmalar yapabilmek ve güzel çalışmalarla anılmak. Oluşturduğumuz yürütme kurulu da bunun ispatı olacak. Şehirde kimsenin adamı olmadım ve de kimsenin sponsorluğu ile adamlık yapmaya ihtiyaç duymadım. İş güvenliği uzmanlığı ve grafikerlik gelirimle geçimimi sağlıyorum. Özgürlüğüme düşkünüm, eleman olmayı da, çalıştırmayı da beceremedim ve bu yüzden de bireysel çalışmayı çok seviyorum. Üniversite yıllarından bu yana, 25 yılı aşkın süredir sivil toplum kuruluşlarında aktif şekilde çalıştım; afiş de astım, bakan ve diğer birçok üst düzey yetkili karşısında kuruluşumu temsil de ettim.

Takım elbesi giymeme, kravat takmama, her gün sakal traşı olmama ve de özellikle emir altında bulunmama adına 6 aylık çalışma sonrası öğretmenliği bıraktım, gerçek bir sivilim…Şu an Server Yaşam Vakfı’nın Uşak’taki çalışmalarını yürüten Bilge Gençlik Eğitim ve Spor Kulübü Derneği’nin başkanlığını yürütüyorum. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının Uşak Temsilciliği yapıyorum ve bu pazar günü ülke geneli ile birlikte Uşak sınavımızı yapacağız.

Uşak İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği Başkanıyım ve Ege İş Sağlığı ve Güvenliği Federasyonu’nda yönetim kurulu üyesiyim. Sektöre yönelik sendika çalışmalarına da dışarıdan destek veriyorum.” HALİL ASLAN

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.