Uşak Ufuk
26 Şubat 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MAKTULÜN KEMİKLERİNE ULAŞILDI
04 Ekim 2019 Cuma 08:00

MAKTULÜN KEMİKLERİNE ULAŞILDI

Uşak’ta, 14 yıl önce, kaybolan Mehmet Yobaz’ın imam nikahlı eşi olduğu öne sürülen A.A.(50) ve sevgilisi E.P. (62) tarafından, 1 ay boyunca ilaç verilip, daha sonra balta ile başı koparılarak öldürüldüğü iddiası üzerine başlatılan, kazı çalışması sonucu,

Uşak’ta, 14 yıl önce, kaybolan Mehmet Yobaz’ın imam nikahlı eşi olduğu öne sürülen A.A.(50) ve sevgilisi E.P. (62) tarafından, 1 ay boyunca ilaç verilip, daha sonra balta ile başı koparılarak öldürüldüğü iddiası üzerine başlatılan, kazı çalışması sonucu, maktule ait olduğu düşünülen kemiklere ulaşıldı. Edinilen bilgiye göre cinayete 5 yaşındayken tanık olduğunu yetkili makamlara bildiren, maktulün torunu S.Y.’nin (19) gösterdiği ve daha önce TOKİ 4. Etap Konutları’nın bulunduğu alanda yer alan ve zaman içinde kaybolan kuyunun çevresinde kazı çalışması yapıldı. Yapılan kazı çalışması, dün gün boyunca devam etti ve ekipler her hangi bir sonuca ulaşamadıkları için gece çalışmalara ara verdiler. Bugün sabah 10.00 itibariyle tekrar başlanan kazı çalışması sonucunda, kuyuya ulaşıldı ve Mehmet Yobaz’a ait olduğu düşünülen kafatası bulundu.  Kazı çalışmasının ardından diğer kemik parçaları da yavaş yavaş çıkmaya başladı. 

Bu gelişmenin üzerine Cumhuriyet Savcısı olay yerine gelerek durumu yerinde gördü ve inceledi. Ekipler, kazı çalışmasının devam edeceğini ve cesedin tamamına ulaşılacağını bildirdiler. 

Bulunan kafatasının Mehmet Yobaz’a ait olup olmadığının yapılacak olan DNA testi sonucunda belli olacağı ve soruşturmanın devam edeceği ifade edildi. 

 

MEHMET YOBAZ’I ÖLDÜRÜP KUYUYA 

ATTIKLARI ÖNE SÜRÜLEN ZANLILAR 

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE KONDU

Uşak’ta, yaklaşık 14 yıl önce, öldürülen Mehmet Yobaz cinayetiyle ilgili gözaltına alınan A.A. ve birlikte yaşadığı E.P. tutuklanarak cezaevine kondu.

         Uşak’ta 2006 yılında kayıplara karışan ve o dönemde torunu S.A.’nın gözü önünde öldürülen Mehmet Yobaz’ın cinayete kurban gittiği önce gün ortaya çıktı ve cesedin gömüldüğü alanda kazı çalışması başladı.

         2 gün süren kazı çalışması sonucunda, Mehmet Yobaz’ın öldürüldükten sonra parçalanarak kuyuya atılan cesedine ulaşıldı. Battaniye parçaları da olay yeri inceleme ekipleri tarafından incelenmek üzere alındı ve polis ekiplerince sorgusu süren A.A. ve E.P. buradaki işlemlerinin ardından Uşak Adliyesi’ne sevk edildi. Burada Cumhuriyet Savcılığı soruşturmasının ardından mahkemeye çıkarılan zanlılar, tutuklanarak cezaevine kondu. HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.