Uşak Ufuk
22 Ocak 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Maliye Bakanının ziyaretini değerlendirdi
19 Nisan 2018 Perşembe 08:48

Maliye Bakanının ziyaretini değerlendirdi

Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın Uşak’taki ziyaretini değerlendiren AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın, kentte konfeksiyon kırpıntılarını geri dönüşüme tabi tutarak ekonomiye kazandıran işletmelere verilen yüzde 0 KDV desteğinin ardından sektörün önünün açı

Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın Uşak’taki ziyaretini değerlendiren AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın, kentte konfeksiyon kırpıntılarını geri dönüşüme tabi tutarak ekonomiye kazandıran işletmelere verilen yüzde 0 KDV desteğinin ardından sektörün önünün açıldığını ve kayıtdışı ekonominin ortadan kalkacağını söyledi.  Çakın, “Tarlasız pamuk üreten Uşak’ta KDV desteği ile istihdama artı değerler katılacaktır” dedi.

daha net dinlediğini söyleyen Çakın, özellikle vergi konusunda desteklerin söz konusu olacağını belirtti

AK Parti Uşak İl Başkanı Mehmet Çakın, geçtiğimiz günlerde kenti ziyaret eden Maliye Bakanı Naci Ağbal’ı, kurumlarda ve parti teşkilatında ağırladıklarını ve burada kentteki sektörlerle ilgili talep ve beklentileri ilettiklerini söyledi. Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın ayrıca kentte faaliyet gösteren geri dönüşüm tesislerini incelediğini ve sektörün içinde bulunanlardan talep ve beklentilerini daha net dinlediğini söyleyen Çakın, özellikle vergi konusunda desteklerin söz konusu olacağını belirtti.

konfeksiyon kırpıntısını geri dönüşme tabi tutarak ekonomiye kazandıran işletmelere KDV muafiyeti getirildi

Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın katkılarıyla Türkiye’nin geri dönüşüm üssü Uşak’ta konfeksiyon kırpıntılarını kullanan tesislere KDV desteği verileceğini kaydeden Başkan Çakın, “Sayın Bakanımızı ziyareti öncesinde, Ankara’da görme imkanımız olmuş ve kendisine ilimizdeki geri dönüşüm tesisleriyle ilgili talep ve beklentileri iletmiştik. Partimizin teşkilat bazındaki yoğun çalışmalarının sonunda konfeksiyon kırpıntısını geri dönüşme tabi tutarak ekonomiye kazandıran işletmelere KDV muafiyeti getirildi.  KDV’nin sıfıra inmesi sektörel bazda önemli kazanımların önünü açmış oldu, istihdam ve kayıtdışılıkla mücadelede önemli bir mesafe daha kat edildi. Tüm bu gelişmelerin ardından Sayın Maliye Bakanımız Naci Ağbal sektörü daha yakından incelemek için ilimize teşrif ettiler ve burada işin içinde olanlarla bire bir diyaloglar kurarak, talep ve beklentileri yerinde dinlediler.  Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde bugüne kadar ilimize bir çok alanda teşvik veren hükümetimiz, son olarak geri dönüşüm sektörü için önemli bir atılımda bulunmuştur. Bu kazanımın elde edilmesinde bize destek veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Sayın Maliye Bakanımız Naci Ağbal’a, milletvekillerimize ve tüm teşkilat mensuplarımıza ve STK’lara teşekkür ediyorum. Uşak’a hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası ve Uşak Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nda

 birer toplantı yapmıştı 

Çakın, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın kentle ilgili diğer önemli projeleri de yakından incelediğini ve bakanlığı nezdinde yapılacak çalışmalarda gerekli destekleri sağlayacağını sözlerine ekledi.  Öte yandan Maliye Bakanı Naci Ağbal, kentteki diğer sektörlerin durumu hakkında Uşak Ticaret ve Sanayi Odası ve Uşak Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nda birer toplantı yapmıştı.

HABER: HALİL ASLAN

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ