Uşak Ufuk
20 Ağustos 2022 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Memur Senden yarışma çağrısı
23 Şubat 2022 Çarşamba 07:54

Memur Sen'den yarışma çağrısı

Memur Sen'den yarışma çağrısı

Memur Sen Uşak Şube Başkanı Muhammet Ali Aloğlu, sendikasının bu yıl düzenlediği tez ödül yarışması hakkında bilgi verdi. Uşak Üniversitesi’nde ve kentte ikamet edip de başka üniversitelerde yüksek lisans tezi yapan vatandaşlara yönelik açıklamalar yapan Aloğlu, “Memur-Sen’in ilkini geçen yıl organize ettiği ve her yıl dağıtılacak olan tez ödüllerine başvuru tarihi 30 Mayıs 2022 tarihine uzatıldı. Ocak 2019’dan sonra kabul edilmiş doktora ve yüksek lisans tez sahiplerinin başvurabileceği ödüller dereceye giren tez sahipleri ve danışmanlarına dağıtılacak. Türkiye’nin entelektüel birikimi ve akademik sendikacılığın adresi Memur-Sen, yaptığı yayınlarla kamu görevlileri sendikacılığı literatürüne katkı sunmanın yanında literatürü daha da geliştirmek, akademinin ilgisini bu alana çekmek amacıyla çalışmalarını çok yönlü olarak sürdürmektedir. Bir yandan üniversitelerle ortaklaşa yaptığı sempozyum ve kongrelerle akademinin birikimini ve ilgilisini kamu görevlileri çalışma hayatına yönlendiren Memur-Sen, diğer yandan başlattığı tez ödülleriyle emek, çalışma ve sendikal yaşamı kapsayan yüksek lisans ve doktora tez yazımını teşvik etmektedir” dedi. 

“Yüksek lisans ile doktora kategorilerinde dereceye girenlerle Mehmet Akif İnan Özel Ödülüne layık görülen tez sahipleri ve danışmanlarına verilecek ödüllerle kamu görevlileri çalışma hayatına ilişkin akademik araştırmaların özendirilmesi, emek literatürüne katkı sunulması ve başarılı akademisyenlerin teşvik edilmesi hedeflenmektedir.” diyen Aloğlu, şöyle konuştu: “Tezlerin değerlendirmeye tabi tutulabilmesi için aşağıda sayılan alanlarda yazılmış olması gerekmektedir:  Kamu görevlileri sendikacılığı ve sendikal hareketler, Kamuda insan kaynağı yönetimi; istihdam, emek, ücret, çalışma hayatı ve ortamı,Kamu çalışanlarının büyüme, kalkınma, ücret ve enflasyon bağlamında ekonomik gelişmeye katkıları, Kamu hizmet kalitesinin artırılması, Kamu yönetim ve organizasyonu, Kamu personel rejimi, İlgili mevzuat ve yasal düzenlemeler (657, 4688 Sayılı Kanun vb.), Örgütlenme özgürlüğü ve diğer hak ve özgürlükler, Engelli, kadın, emekli ve gençlik bağlamında sendikal haklar.”

Aloğlu, “Ayrıca tezlerin değerlendirmeye alınabilmesi için daha önce Memur-Sen Tez Ödülleri'ne gönderilmemiş ve 1 Ocak 2019’dan sonra kabul edilmiş olması gerekmektedir. Yarışmaya son başvuru tarihi 30 Mayıs 2022’dir. 2022 Ekim ayı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan törenle ödüller sahiplerine dağıtılacaktır. Yarışmaya başvurmak isteyen araştırmacıların başvuru evraklarını Memur-Sen Genel Merkezi’ne posta yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir” ifadelerini kullandı. HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.