Uşak Ufuk
28 Ekim 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MİLLET BAHÇESİ TAMAMLANACAK
17 Ağustos 2020 Pazartesi 07:06

MİLLET BAHÇESİ TAMAMLANACAK

MİLLET BAHÇESİ TAMAMLANACAK

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Millet Bahçesi’nin tamamlanacağını ve burada kent adına önemli bir kazanımın olacağını ifade etti. 

Millet Bahçesi’ne ilişkin görüşmelerin tamamlandığını kaydeden ve çalışmanın TOKİ tarafından bitirileceğini paylaşan Başkan Çakın, “Şu an hem Milli Eğitim Bakanlığımız hem de Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız protokollere imzalarını attılar. Bu protokollerin birer nüshalarının bize ulaşmasının ardından gerek Milli Eğitim Binası’nın gerek Orhan Dengiz Anadolu Lises’nin taşınmasına yönelik işlemlerimiz de tamamlanacak. Daha önce de açıkladığımız gibi Öğretmen Evi’ni bir sosyal bina olarak gördüğümüz için aynı bölgede halkımıza hizmet etmeye devam edecek. Orhan Dengiz Lisemizin spor salonunun da, halkımıza hizmet vermesi amacıyla belediye devrini ön görüyoruz, burayı da yıkmayacağız. Camiyi de planladığımız şekilde inşa edeceğiz. TOKİ bizlere planı ve ön taslak çalışmalarını gönderdi. Şu an arkadaşlarımızla bunları inceliyor, halkımızın istek ve talepleri doğrultusunda bazı revizeler yapıyoruz. Ardından kısa zaman içerisinde orada da bir yapım ihalesine çıkılacak ve proje tamamlanacak. Çalışmayı TOKİ’nin tamamlayacak olması da bizlere farklı noktalarda hizmet üretmek için kaynak oluşturmuş olacak.” ifadelerine yer verdi.

 

YAYALAŞTIRILAN SOKAKLAR 

PROJESİ HAYATA GEÇECEK

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen ve Uşaklı bir mimarın birinci olduğu “Uşak Belediyesi Yayalaştırılan Sokaklar Mimarlık Kentsel Tasarım Fikir Proje Yarışması”nın bölgeye değer katacağı değerlendirmesinde bulunan Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Bu projeyi hayata geçirerek bölgeye hareket katacağız. Ancak üniversitelerin açılmasına kısa bir zaman kaldı ve esnaflarımızın yapım sürecinden ekonomik olarak olumsuz etkilenmemesi için niyetimiz Mart ve Nisan ayı gibi ihalesini başlatmak. Üniversite kapalıyken çalışmalara başlayarak üniversite açılmadan işlemleri tamamlamak istiyoruz. Yine trafiğe kapatma işlemimiz gece 11 ile gündüz 11 haricinde kalan saatleri kapsayacak ki esnaflarımızın ürün indirme ve bindirme işlerini engellemesin. Ayrıca mağduriyet yaşanmaması adına, bölge sakinlerimizin araçlarını katlı otoparka ilave indirimle koyabilmesi için çalışma başlatmış durumdayız.” dedi.

 

KENTSEL GENİŞLEME 

ALANINDA SON AŞAMAYA GELİNDİ

Uşak Hacıkadem, Dikilitaş ve Karaağaç Mahalleleri Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı hakkında da açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Çakın, kararın Belediye Meclisi’nde oy birliği ile alındığını paylaştı. Buradaki hazine arazilerinin belediyeye devrine ilişkin bakanlık ile görüşmelerde son aşamaya gelindiğini bildiren Çakın, bu devirler tamamlandıktan sonra bölgedeki yapılaşmaya uygun alanları mevcut doğa örtüsüne hiçbir zarar vermeden değerlendirmek istediklerine işaret etti. Yeşile, doğaya ve canlılara yönelik belediyenin tutumunun net olduğunu ifade eden Çakın, “Kimsenin endişe etmesine gerek yok. Hassasiyetimizin tüm hemşehrilerimiz tarafından bilindiğine hiçbir şüphemiz yok. Doğamızı aynı hassasiyetle korumaya devam edeceğiz ve planlı bir şehir genişlemesi gerçekleştireceğiz.” dedi. BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.