Uşak Ufuk
19 Şubat 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Milli Birlik ve Kardeşlik İftarı”
18 Haziran 2018 Pazartesi 10:35

“Milli Birlik ve Kardeşlik İftarı”

Uşak Belediyesi’nin her yıl İsmetpaşa Caddesi’nde verdiği geleneksel “Milli Birlik ve Kardeşlik İftarı”, 4’üncü kez gerçekleşti.

Uşak Belediyesi’nin her yıl İsmetpaşa Caddesi’nde verdiği geleneksel “Milli Birlik ve Kardeşlik İftarı”, 4’üncü kez gerçekleşti. 30 Mart 2014 tarihinde göreve gelen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın başlattığı ve milli birlik ve kardeşlik temalı iftar yemeğine bu yıl, on binlerce vatandaş katıldı. Tiritoğlu Parkı’nın başladığı noktadan Uşak Belediye binasına kadar kurulan iftar sofraları, vatandaş tarafından dolduruldu ve yeni gelenlerin oruçlarını açması için halkın bir bölümü cadde üzerindeki lokanta ve restoranlara yönlendirildi.

vatandaşla sohbet eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan,

 halkın talep ve beklentilerini de dinledi

Milli birlik ve kardeşlik iftarı öncesinde eşi Halime Cahan ile vatandaşla sohbet eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, halkın talep ve beklentilerini de dinledi. İftar yemeğine; AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, milletvekili adayları İsmail Güneş ve Mert Şişman, AK Parti İl Başkanı Mehmet Çakın, MHP Milletvekili adayı Muhterem Kuruçay ve kurum temsilcileri de katıldı.

UŞAK BELEDİYE BAŞKANI NURULLAH CAHAN: “HAYAL DENEN KENT PARK, YIL SONUNDA

 BÜYÜK ORANDA BİTECEK” 

Vatandaşa hitaben bir konuşma yapan Başkan Cahan, kentte yapılan hizmetler hakkında bilgiler verdi. Cahan, kent parkla ilgili bilgi verdi. Başkan Cahan, “Milli birlik ve kardeşlik iftarını birlikte açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 4 yıl oldu ve Uşak’ta çok ciddi hizmetler yaptık ve aradaki fark dikkat çekiyor. 3 battı çıktımız, lale figürlü aydınlatmalarımızla, kentsel dönüşümle ve diğer projelerimizle Uşak’a geliştirmeye devam ediyoruz.  Uşak Valiliği’nin yanında kimsenin olmaz dediği ve hayal dediği kent meydanı projemizi hayata geçiriyoruz ve yıl sonunda büyük oranda tamamlayacağız. Burada çocuklarınızla birlikte piknik yapma imkanınız olacak. Bugüne kadar Uşak’ın yanında her daim Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a ve bakanlarımıza ve önemlisi siz milletimize teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Cahan, hizmetlerin süreceğini söyledi. 

8 YILDIR AMATÖRLE OLAN UŞAKSPOR, ARTIK 2’İNCİ LİG’DE

“8 yıldır amatör olan Uşakspor’u önce 3. lige ve şimdide 2. Lig’e çıkardık. Ata sporumuz ciridi en üst düzeye çıkardık” diyen Başkan Cahan, şöyle söyledi: “Garibana ve yoksula bugüne kadar hep yardımcı olduk ve bundan sonra da yardımcı olmaya devam edeceğiz.  Yunus Emre’nin dörtlüğünü kendimize şiar edindik. Biz gelmedik kavga için, bizim işimiz sevgi için, dostun eli gönüllerdir ve gönüller yapmaya geldik. Gönül soframıza hoş geldiniz.” Ezanın okunmasıyla birlikte  on binlerce vatandaş aynı anda iftar açtı. Yemekte; kırmızı et, pilav, keşkek, çorba, helva, salata, ayran ve karpuz ikram edildi. Ayrıca kum sanatı, semazen ve diğer gösterilerle iftar yemeği taçlandırıldı. 

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ