Uşak Ufuk
23 Eylül 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mühim Şeyler  Tiyatrosu
27 Mayıs 2014 Salı 08:59

Mühim Şeyler Tiyatrosu

Mühim Şeyler Tiyatrosu, minikler için hazırladığı, “Bidiko Trafikte” ve Bal Çiçeklerim” adlı oyunları sergiledi.

 

Mühim Şeyler  Tiyatrosu, minikler için hazırladığı, “Bidiko Trafikte” ve Bal Çiçeklerim”  adlı oyunları sergiledi. Yönetmen ve Yazar Barış Aydın, “Çocuklara eğitici ve eğlendirici oyunlar hazırladıklarını” söyledi. 

UŞAK’TAKİ ÇOCUK OYUNLARINA ÇOCUKLARDAN BÜYÜK İLGİ OLDU

Uşak’ta 3 yıldır faaliyete olan Mühim Şeyler  Tiyatrosu, çocuklara dönüşümlü olarak “Bal Çiçeklerim ve “Bidiko Trafikte” adlı müzikli çocuk oyunu sergilediler. Atatürk Kültür Merkezi’nde sergilenen oyunlar çocuklar tarafından kahkahalarla izlendi. Oyunlarda: Umut Fahrettin Ekici, Ebru Ersan, Zehra Mammadlı,Bayram Bozoklu  rol aldılar. 

“TİYATRODA GELECEĞİN KURUCULARI YETİŞİR”

Oyunların senaryo yazarı ve yönetmeni Barış Aydın, “Üç yıldır “Mühim Şeyler Tiyatrosu olarak, yarının büyüklerine bir şeyler öğretmek, öğretirken eğlendirmeyi amaçlıyoruz “dedi. Aydın,  “Çocukların tiyatroya seyretmeye değil, oynamaya gelir.  oysa çok uzun yıllar çocuklar için sahneye eser koyulurken "çocuk oyunlarının, geleceğin seyircisini yetiştireceğine" inanılırdı.. Bu tamamen yanlış bir kanıydı. Aslında minik seyirciler için yapılan oyunların çocukları da içine alması gerekiyor. Çocuğun izlediği eser eğlendirmenin, düşündürmenin ve dinlendirmenin yanı sıra bilinç altı da olsa dünyayı değiştirme istenci uyandırmalıdır. Bu sadece geleceğin tiyatro seyircisinin değil, aynı zamanda geleceğin kurucusunun da yetiştirilmesine katkı sağlar. Biz oyunu izlemeye gelen iki çocuklarımızı sahneye çıkarıp oyuna dahil ediyoruz.Onlar böylece bu duygunun içine çok daha rahat girebiliyor" ifadesini kullandı.

Çocukların düşünmeyi, sorgulamayı, mücadele etmeyi tiyatroyla öğrendiklerini vurgulayan Aydın, "Mutlu bir toplum için kültür sanat olmazsa olmazdır" ifadesini kullandı.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ