Uşak Ufuk
07 Aralık 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MURAT DAĞINA AK PARTİDEN DESTEK
18 Haziran 2019 Salı 07:45

MURAT DAĞINA AK PARTİ'DEN DESTEK

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Murat Dağı’na kurulması planlanan altın madenine karşı olduklarını ve konudaki hukuki sürecin Uşak Belediyesi aracılığıyla takip edileceğini açıkladı.

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Murat Dağı’na kurulması planlanan altın madenine karşı olduklarını ve konudaki hukuki sürecin Uşak Belediyesi aracılığıyla takip edileceğini açıkladı. Konuyla ilgili TBMM’de söz alan Güneş, yaklaşık 1 dakika süren bir konuşma yaptı. Güneş, “Uşak’taki içme suyu Murat Dağı’ndan temin ediliyor. Ne yazık ki Murat Dağı’nda bir şirketin olumlu ÇED raporunu aldığını üzüntüyle duyduk. Kurum Kütahya’da olduğu için olumlu rapor Kütahya’daki kurumlardan verilmiştir. Uşak bundan zarar görecektir ve bu çalışmanın durmasını talep etmekteyiz. Buradaki çalışmalardan Uşak halkı zarar görecektir. Temiz ve yeşil bir doğayı gelecek nesillere bırakmak arzumuzdur. Uşak ilinde bugün 217 bin kişi yaşamaktadır” dedi. Öet yandan Güneş’in açıklaması mikrofonun kesilmesi nedeniyle yarım kaldı.

 

HAKKIMIZI UŞAK BELEDİYESİ 

ARACILIĞIYLA ARAYACAĞIZ

Güneş, Facebook hesabı üzerinden paylaştığı videoya şu notu da düştü: “5-11 Haziran Çevre Haftası sebebiyle Genel Kurulda söz alarak daha yaşanılabilir bir çevreyi nesillerimize aktarmamızın önemini ve Uşak'ımızın içme suyunun büyük bir kısmının sağlandığı Murat Dağında bir şirketin ÇED raporu alarak madencilik faaliyetleri gerçekleştireceği ve bu sırasında yapacakları patlama ve diğer çalışmalardan ötürü Çokroğan kaynak suyu ve Küçükler barajından temin ettiğimiz içme suyu ile Uşak halkının zarar göreceğinden dolayı bu yöndeki hakkımızı Uşak Belediyesi aracılığıyla arayacağımızı dile getirdim”.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ