Uşak Ufuk
08 Mayıs 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MURATBEYİN ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI
19 Kasım 2019 Salı 08:00

MURATBEY'İN ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

MURATBEY'İN ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

Vali Funda Kocabıyık Muratbey Peynirleri tarafından hayata geçirilen  “Peynire Değer Katan Kadınlar” projesi kapsamında eğitim gören süt üreticisi kadınlar için düzenlenen sertifika ve ödül törenine katıldı. Muratbey Peynirlerinin Uşak Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikasında gerçekleştirilen sertifika törenine Vali Funda Kocabıyık'ın yanı sıra Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, Muratbey Peynirleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erol, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Oğuzhan Uslu, kurum müdürleri, öğretim üyeleri ve üreticiler katıldı.

 

Muratbey Peynirleri Yönetim

Kurulu Başkanı Murat Erol ve 

çalışanlarına teşekkür etti

Sertifika töreninde konuşan Vali Funda Kocabıyık, süt üretiminde kalitenin arttırılması ve süt üreticisi kadınların hem ev hem de ülke ekonomisine katkı sağlamasını amaçlayan “Peynire Değer Katan Kadınlar” projesini hayata geçirdiklerinden dolayı Muratbey Peynirleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erol ve çalışanlarına teşekkür etti. Son 15 yılda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde kadınların her alanda güçlendirilmesi konusunda önemli ve güçlü adımlar atıldığını ifade eden Vali Funda Kocabıyık, "Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı ile kırsalda kadın girişimciliğinin özendirilmesi, desteklenmesi ve yatırım imkânlarının geliştirilmesi için İŞKUR ve KOSGEB iş birliği ile uygulamalı girişimcilik eğitimleri verilmiştir. Bu eğitimlerle kırsal alanda kadın girişimcilik faaliyetleri özendirilmekte ve kırsal kalkınmaya destek olunmaktadır.

 

özel sektörde toplam 9 bin 942 kişi işe yerleştirilmiş olup bunların 2 bin 853’ünü kadınlar oluşmaktadır

Türkiye’de kadınların katkısı ve desteği olmadan ülkemizi daha iyi yerlere taşımak mümkün değildir. Hayatın her alanında kadınların hak ettiği yere gelmesi için hep birlikte mücadele ediyoruz. İŞKUR İl Müdürlüğünce özel sektörde toplam 9 bin 942 kişi işe yerleştirilmiş olup bunların 2 bin 853’ünü kadınlar oluşmaktadır. Kamu kurumlarıyla düzenlemiş olduğumuz toplum yararına programlar kapsamında 2 bin 30 kişi programlara dâhil edilmiş, bu kişilerin 1416’sını ise kadınlar oluşturmuştur. Ülkemize hizmetleriyle değer katan, tüm kadınlarımıza örnek olacak başarılarıyla adından söz ettiren, genç nesillere ışık tutan, geleceğimize yönelik tehditler karşısında dimdik duran, cesur ve özgüveni yüksek kadınlarımız geleceğe yürüyüşümüzde en önemli güvencemizdir" şeklinde konuştu. Vali Funda Kocabıyık konuşmasının ardından “Peynire Değer Katan Kadınlar” projesi kapsamında eğitim görerek sertifika almayı hak kazanan kadın üreticilere sertifika ve ödüllerini verdi. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.