Uşak Ufuk
23 Ekim 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nadi Sancardan İmamoğluna tebrik
27 Haziran 2019 Perşembe 06:47

Nadi Sancar'dan İmamoğlu'na tebrik

CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanan Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ettiğini söyledi.

CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanan Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ettiğini söyledi. Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da seçimlerini kazanmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, Ekrem İmamoğlu’nu kutladı. Türkiye’nin hemen her illerden vatandaşların iç içe yaşadığı İstanbul’daki izlenimlerini paylaşan Nadi Sancar, 'İstanbul'a gittiğimizde şunu gördük. Biz sadece Cumhuriyet Halk Partililer olarak siyaset yapmıyoruz. Karadenizliler horon tepiyordu, Kürtler halay çekiyordu. Herkesin kendi kültürel özelliklerini oraya yansıttığını gördük ve bir umut doğdu. Türkiye’nin normalleşmesine dönük bir umuttu bu. Sayın İmamoğlu, Sayın Canan Kaftancıoğlu ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye coğrafyasına getirmiş oldukları barışın, demokrasinin umuduydu bu. Bu umudun yok olmaması için Cumhuriyet Halk Partisi görev ve sorumluluk içinde hareket edecektir. Seçim sürecinde yeni bir dilin oluştuğunu vurgulayan Akkuş, “Bu dil kavgadan uzak, uzlaştırıcı, ötekileştirmeyen bir dil. Beraber olmayı içselleştirdiysek kuvvetler ayrılığının olduğu bir süreci yöneteceğiz. Bunu, 1989’dan bugüne kadarki en büyük oyu olan sayın İmamoğlu ile başardık. İmamoğlu bunun sözcülüğünü yaptı ve kendisinin arkasında CHP, İYİ Parti örgütü ve diğer siyasi partilerin katkıları vardı” dedi.

 

'HEDEFİMİZ 5 YIL SONRA UŞAK’I KAZANMAK'

CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, İstanbul seçiminin iptali üzerine gencinden yaşlısına herkesten ‘Ramazan gününde kul hakkı yediler’ yorumunu duyduğunu belirterek, “İşte gün geldi devran döndü. 14 bin fark yerine 806 bin 415 fark ile bu seçimi tekrar kazanmış olduk. Bu seçimi İstanbullular kazandı, bu seçimin sonucunda Türkiye kazandı, demokrasi kazandı. O kenetlenmeyi, o birlik ve beraberliği İstanbul'da bir kez daha gördük ve yaşadık” dedi. Sancar, 'Ekrem Başkan herkesi kucaklıyor, herkes ona inandı, güvendi. Başarılı bir 5 yıl geçireceğine yürekten inanıyorum. Hedefimiz 5 yıl sonra Uşak’ı da bu şekilde başarıyla kazanmak. Bursa için de her şeyin çok güzel olacağına inanıyorum, hedefimiz budur. Ve Türkiye'de tekrar parlamenter demokrasiyi getirene kadar çabalarımız devam edecektir.”dedi. BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.