Uşak Ufuk
12 Haziran 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
NURİ DEMİRDEN YENİ EĞİTİM YILI MESAJI
11 Eylül 2019 Çarşamba 08:01

NURİ DEMİR'DEN YENİ EĞİTİM YILI MESAJI

NURİ DEMİR'DEN YENİ EĞİTİM YILI MESAJI

Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı nedeniyle, velilere ve öğrencilere uyarılarda bulundu. Demir, “9 Eylül 2019 Pazartesi sabahı, ders zillerinin çalmasıyla birlikte, ülkemizin geleceğini inşa edecek olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamasının heyecanını yaşıyoruz. Eğitim, stratejik öneme sahip bir hizmet sektörüdür ve eğitime yapılan yatırım, yatırımların en kıymetlisi, gayretlerin en güzelidir” ifadelerini kullandı. “Eğitim, aile yuvamızda başlamasının ardından okullarda şekillenerek çocuklarımıza değer katan, en kıymetli unsurdur” diyen Nuri Demir, şöyle söyledi: “Eğitim kıymetlidir, çünkü kainatın en şereflisi olan insanı, daha ahlaklı, daha düzgün, daha bilgili hale getirmektedir. Allahın bir lütfu olan insan aklının, faydalı bir şekilde kullanılabilinmesinin tek yolu eğitimden geçmektedir. İyi bir eğitim, kazandırdığı sayısız ahlaki ve insani değerin yanında bilimsel ve teknolojik kazanımlarıyla da o toplumun modernleşmesini ve refaha ulaşmasını sağlamaktadır”.

 

kainatın en şereflisi olan insanı, daha ahlaklı, daha düzgün, daha 

bilgili hale getirmektedir

“Eğitim, aile yuvamızda başlamasının ardından okullarda şekillenerek çocuklarımıza değer katan, en kıymetli unsurdur” diyen Demir, şöyle söyledi: “Eğitim kıymetlidir, çünkü kainatın en şereflisi olan insanı, daha ahlaklı, daha düzgün, daha bilgili hale getirmektedir. Allahın bir lütfu olan insan aklının, faydalı bir şekilde kullanılabilinmesinin tek yolu eğitimden geçmektedir. İyi bir eğitim, kazandırdığı sayısız ahlaki ve insani değerin yanında bilimsel ve teknolojik kazanımlarıyla da o toplumun modernleşmesini ve refaha ulaşmasını sağlamaktadır.  Eğitim, Devletin özellikle ihtimam göstermesi gereken ve günün şartlarına göre sürekli olarak gelişimleri aktarması gereken önemli bir hizmet sektörüdür. Eğer bir devletin, bir milletin bireyleri eğitimli ve sağlıklı iseler o millet için en iyi gelecek hazırlanmış demektir. Sosyal sermaye olarak değerlendirdiğimiz insan unsurunun bir cevher gibi işlenmesi ve bütün yeteneklerinin, en başta da akıl yeteneğinin geliştirilmesi iyi bir eğitim ile sağlanabilmektedir.”Demir, “Bu nedenle, Ülkemizi emanet edeceğimiz gençlerimizi, çocuklarımızı daha kaliteli, hayat standartları daha yüksek bir geleceğe hazırlamak için, eğitimi en önemli unsur olarak görmemiz gerekir. İşte bu anlayışla Türkiye Cumhuriyeti hükümetleri 18 yıldır devletimizin bütçesinden en büyük kaynağı eğitime ayırmaktadırlar. Tabii ki her şey paradan ibaret değildir.  Ayrılmış olan kaynakların iyi kullanılmasının yanında eğitim sektöründeki insanlarımızın da bu işe çok ciddi şekilde emek vermesi, işini önemsemesi ve ciddiye alması gerekir. Öğretmenlerimiz vatanına, milletine, devletine bağlı olmanın yanında kendilerini bilgi, beceri  ve teknolojik altyapı olarak sürekli geliştirip, bunları öğrencilerine aktaracak. Öğrencilerimiz, kötü alışkanlıklardan uzak durmanın yanında derslerine çok ama çok çalışacak, teknolojiyi sadece oyun ve sosyal eğlence amacı için değil bilimsel yönden gelişim için de kullanacak. Velilerimiz öğretmenlerle işbirliği içinde  öğrencilerimizin yanında olacak. Sivil toplum kuruluşlarımız  ve hayırseverlerimiz de eğitime gerekli olumlu katkıyı daha da fazla sağlayacak. Devletimizin koyduğu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinin neticesi olarak dünyanın en önde gelen ülkelerinden olmanın yolu budur” diye konuştu. 

 

Bizim, Devlet olarak, Millet 

olarak heba edebileceğimiz tek

bir yavrumuz dahi yoktur

 Demir, şöyle konuştu: “Sizler aileniz için olduğu gibi, bizler için de çok değerlisiniz. Bizim, Devlet olarak, Millet olarak heba edebileceğimiz tek bir yavrumuz dahi yoktur. Siz sevgili öğrencilerimizin daha sağlıklı koşullarda eğitim görmeniz için sürekli yeni okul binaları yapmaktayız. Sizlerin daha modern bir eğitim almanız için, teknolojik imkanları okullarda sizlerin hizmetine sunmaktayız. Sizlerin, öğretiminizi sanat ve sporla sürdürmeniz için, sanat ve spor merkezleri kurmaktayız. Sizlerin daha güvenli bir ortamda eğitim almanız için, okullar ve çevresinde gerekli güvenlik tedbirlerini almaktayız.   Sizler de kendi geleceğinizi sağlam temeller üzerine oturtmak suretiyle, ailenizi ve milletimizi gururlandırmanız için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışmalı, öğretmenlerimize saygıda kusur etmeden verdikleri bilgileri özümsemeli,  kötü alışkanlıklardan uzak durarak vatanına, milletine, devletine bağlı başarılı bireyler olmalısınız.Öğretmenlere tavsiyelerde bulunan m Demir, şöyle devam etti: “Ailelerinin yanında, bebeklikten itibaren ahlaki ve dini eğitimlerin bir bölümünü alan çocuklarımız, eğitim süreçlerinin en önemli ve en meşakkatli kısımlarını sizin ellerinizde geçirmektedirler. Okullar sadece bilimsel bilgilerin çocuklarımızın zihnine işlendiği bir yer olmaktan çok öte kurumlar olduğu için, siz değerli öğretmenlerimizin çocuklarımıza şefkatle yaklaşıp, bilginin yanında ahlaki değerleri de özümseteceğinize inancım tamdır.” Demir, “Sabah başlayıp akşam mesai bitiminde görevi biten herhangi bir meslekten çok fazlası olan öğretmenlik, kutsal bir meslektir. Kutsaldır, çünkü en kıymetli varlıklarımız daha hayatlarının başlangıç noktasında siz değerli öğretmenlere emanet edilmekte, sizlerin ellerinde şekillenmekte, sizin vereceğiniz eğitimle kendilerini geliştirmekte, ailenin yanı sıra okulda yaşadıklarıyla karakteri yerine oturmaktadır. Bu nedenle siz değerli öğretmenlerimizin temel ilkesi, öncelikle vatanına, milletine, devletine bağlı kalıp, çocuklarımıza en iyi eğitimi vermek olmalıdır. Yeni nesiller sizlerin ellerinde şekillenip, sizlerin omuzlarında yükselecektir. Bizler Devlet olarak gerekli yatırım ve destekleri verirken, öğretmenlerimiz birer pırlanta olan sizlerin çocuklarını azami gayretle işlemeye çalışırken, sizlerin de iyi bir eğitim için bizlerle işbirliği içine girmesi, öğretmenlerimize yardımcı olması gerekir. Çocuklarımızın kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamış olmak velilik görevini yerine getirmek için asla yeterli değildir. Veliler olarak çocukların ihtiyaçlarını karşılamanın yanında, öğrencilerimizle diyalog kurmalı, onlara değer verdiğimizi hissettirmeli, öğretmenlerimizle işbirliği içinde öğrencilerimizin başarısı için gayret göstermeliyiz. ''Bu duygularla 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılının aziz milletimiz için hayırlara vesile olması dileğiyle, öğrencilerimize sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir okul hayatı, öğretmenlerimize de başarılar diliyorum. ” dedi. 

HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.