Uşak Ufuk
19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Örnek bir proje daha
09 Mayıs 2018 Çarşamba 09:28

Örnek bir proje daha

Geri dönüşüm yarışmalarında önemli başarılar yakalayan Bir Eylül İlkokulu örnek bir projeyi daha hayata geçirdi.

Geri dönüşüm yarışmalarında önemli başarılar yakalayan Bir Eylül İlkokulu örnek bir projeyi daha hayata geçirdi. Velilerce yapılan bez bebekler Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmak üzere satışa çıktı. 

satışından elde edilen gelirleri Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmak üzere bez bebekler üretti

Atık pil toplama konusunda iki yıldır birinci olan Uşak Bir Eylül İlkokulu tarafından bu kez geri dönüşümü ve sosyal sorumluluğu içeren anlamlı ve farklı bir projeye imza atıldı. Öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin ortaklığında yürütülen proje kapsamında satışından elde edilen gelirleri Mehmetçik Vakfı’na bağışlanmak üzere bez bebekler üretti. Veliler tarafından evlerdeki kullanılmayan kumaş, iplik ve düğme gibi materyallerin kullanıldığı geri kazandırma projesinde eski adliye binasının bulunduğu alana stant açıldı. 

Velilerimizin hazırlamış olduğu bu bebekler Mehmetçiğimiz yararınaİnşallah burada satışa sunuluyor

Stant açılışına katılarak bu duyarlılığa desteğini ortaya koyan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu tarz projelerin her zaman yanında olduklarını belirtti. Bir Eylül İlkokulu’nun Mehmetçik için hayata geçirdiği proje nedeniyle memnuniyetini ifade eden Uşak Belediye Bakanı Nurullah Cahan, “Velilerimizin hazırlamış olduğu bu bebekler Mehmetçiğimiz yararına İnşallah burada satışa sunuluyor. Biz de istedik ki böyle anlamlı bir projenin açılışına gelelim ve onlarla birlikte olalım. Mehmetçiğimiz yurt içinde ve yurt dışında, karda, yağmurda, sıcakta, her türlü koşulda vatanımız, bayrağımız ve milletimiz için görevde. Rabbim onlara güç kuvvet versin, ordumuzu muzaffer eylesin.” dedi. 

Biz de okul olarak dedik, geri dönüşümde kendimizi aşalım ve daha yeni şeyler yapalım

Cahan, Uşak halkını bu duyarlılığa destek olmaya davet etti. Bir Eylül İlkokulu’nun üç senedir atık pil toplama yarışmasında birinci olduğunu kaydeden sınıf öğretmeni Fatma Akbıyıkoğlu ise, “Biz de okul olarak dedik, geri dönüşümde kendimizi aşalım ve daha yeni şeyler yapalım. Velilerimiz evlerindeki iplik, kumaş, düğme gibi atık malzemelerle bez bebek yaptılar. Ve bizler de bu bebeklerin hayırlı bir iş için kullanılmasını istedik. O nedenle bunları satıp gelirini Mehmetçik Vakfına bağışlamaya karar verdik.” açıklamalarında bulundu. Okulun 2. Sınıf öğrencisi Ecesu Çelik ise, “Bu bez bebeklerimizin gelirini Mehmetçik Vakfına bağışlayacağız. Yani mutluyuz. Kendimiz de satış yapıyoruz. Askerlerimizi çok seviyoruz.” diye konuştu. Projeye destek olan 2. Sınıf öğrencisi Minik Yusuf Savaş da çalışmanın iyilik için yapıldığını vurguladı. Örnek proje kapsamında bez bebeklerin satışı için vatandaşlarla buluşan öğrenciler, “Minik ellerimizle emek bizden, kocaman yüreklerinizle destek sizden. Destekleriniz askerlerimiz içindir.”, “Mehmetçiğimize destek amaçlı bez bebek almak ister misiniz?” gibi ifadelerin yer aldığı dövizler taşıdı.  HALİL ASLAN

(EÖ-İK) 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ