Uşak Ufuk
19 Ekim 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖZKAN YALIMA NAKLİYE İŞİ ELEŞTİRİSİ
11 Haziran 2019 Salı 08:05

ÖZKAN YALIM'A NAKLİYE İŞİ ELEŞTİRİSİ

Asım Kalelioğlu’ndan Özkan Yalım’a altın madeni nakliyesi işi üzerinden gönderme

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, TBMM’de Murat Dağı’na altın madeni kurulmasına karşı bir açıklama yaptı. Yalım, bölgenin siyanürle zehirleneceğini ve su kaynakları başta olmak üzere eko sistemin zarar göreceğini ifade etti. Meclis’te altın madenine karşı pankart açan Yalım’a üstü kapalı bir eleştiri de gecikmedi.  Fakat Kalelioğlu, bu eleştirisi haberleştirildikten sonra gönderiyi kaldırdı. 

 

ASIM KALELİOĞLU, SOSYAL MEDYA 

ÜZERİNDEN YAPTIĞI PAYLAŞIMLA ÖZKAN 

YALIM’A GÖNDERME YAPTI

31 Mart seçimlerinde CHP’nin Uşak Belediye Başkan adayı olan ve bu süreçte Özkan Yalım’la yıldızı barışmayan Asım Kalelioğlu, sosyal iletişim ağı facebook üzerinden yaptığı paylaşımla konuya farklı bir bakış açısı getirdi. Kalelioğlu, “Adam altın madeninin nakliyesini yapıyor çevreci kesildi” sözleriyle üstü kapalı olarak Yalım’ı eleştirdi. Kalelioğlu’nun paylaşımına bir çok yorum ve beğeni geldi. PoLAT isimli kullanıcının “Hangi isim o Asım ağabey?” yorumuna yanıt veren Asım Kalelioğlu, “Murat dağı konuşmalarını takip edin mecliste” diyerek Özkan Yalım’ı işaret etti. 

 

UŞAK KIŞLADAĞ’DAKİ ALTIN 

MADENİNİN NAKLİYE İŞİNİ ÖZKAN YALIM'IN ŞİRKETİNİN YAPTIĞI ÖNE SÜRÜLDÜ

Öte yandan altın madeninin nakliye işini Özkan Yalım’ın sahibi olduğu nakliye firmasının yaptığı ifade edildi. Ulubey ve Eşme sınırlarını kapsayan Kışladağ’ı altın madeni de siyanürle altın arama faaliyetlerinde bulunuyor.  Konuyla ilgili görüştüğümüz maden yetkilileri de madenin taşıma işlerinin Özkan Yalım’ın şirketi tarafından yapıldığını doğruladı. 

 

UŞAK’TAKİ ÇEVRECİLER KARARA TEPKİLİ

Öte yandan Murat Dağı’na yapılması planlanan altın madenine karşı Uşak’taki çevreciler de yoğun tepki göstermişlerdi. Uşak Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Yüksel, Murat Dağı’nda altın aranmasının, Uşak ve Kütahya’da yaşayan vatandaşların sağlıklı su tüketimini sonlandıracağını ve bu alandaki doğal yaşamı yok edeceğini ifade etti.  Hasan Yüksel, konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu. “Murat Dağı sıcak ve soğuk su kaynakları ile Gediz, Banaz, Büyük Menderes nehirlerini besliyor. Bitki ve hayvan çeşitliliği ile dikkat çeken dağ Uşak ve Kütahya başta olmak üzere bölgenin oksijen kaynagı. Açılmak istenen altın madeni yüzbinlerce ağacın kesilmesi, binlerce ton dinatimin kullanılması, su kaynaklarının kuruması bereketli ovaların çölleşmesi demek. Biz çevreciler doğanın altından daha değerli olduğunu düşünüyor, altın madenine karşı çıkıyoruz." dedi. CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım da, Murat Dağı’nda altın arama faaliyetlerine izin verilmesine karşı çıktı. 

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ