Uşak Ufuk
05 Aralık 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pandemi hastanesi hizmette
03 Kasım 2020 Salı 08:00

Pandemi hastanesi hizmette

Pandemi hastanesi hizmette

Uşak’ta pandemi hastalarına daha iyi hizmet verilebilmesi ve tanı işlemlerinin hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde günlük ayakta 600 hastaya bakabilecek yeni Pandemi alanı hizmete girdi. Vali Funda Kocabıyık, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Kış dönemine yaklaşırken pandemi hastalarının daha iyi hizmet alabilmesi ve tanı işlemlerinin hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi amacı ile Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde bulunan pandemi acil birimi ile entegre çalışabilecek ve günlük ayaktan 600 hasta kapasitesi olan yeni  “Pandemi Alanı”nı hizmete açmış bulunuyoruz.  Bu alanda 75 kişilik kapalı ilk bekleme alanı, 40 kişilik kapalı sonuç bekleme alanı, oksijen ihtiyacı olan ya da halsiz hastalar için 40 kişilik oturma gruplu müşahede alanı, örnek alma,  kan alma alanı ve bu birime entegre edilmiş röntgen alanı bulunmaktadır. Bekleme alanlarının havalandırması sağlanmış, mesafe kurallarına uygun oturma alanları oluşturulmuş, ısıtma sistemleri bulaşıcılığı engelleyecek şekilde dizayn edilmiştir. Ek olarak,  özel hava temizleyiciler ile ortam havası dezenfekte edilmektedir.  Yeni birimimizle, hastalarımızın hava şartlarından etkilenmeden güvenli bir şekilde muayene süreçlerini takip etmelerini sağlamış oluyoruz” dedi.  Öte yandan Uşak İl Sağlık Müdürü Dr. Sedat Kavas, covid-19la mücadele için vatandaşın da yeteri kadar dikkatli olması gerektiğini ifade etti. Kişisel ve sosyal izolasyona değinen Kavas, “Ellerinizi sık sık temizleyin. Sabun, su veya alkol bazlı dezenfektan kullanın. Öksüren veya hapşıran kişilerle aranızda güvenli mesafeyi koruyun.Fiziksel mesafeyi koruyamadığınız durumlarda maske takın.

Gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmayın. Öksürürken veya hapşırırken burnunuzu ve ağzınızı dirseğinizin iç kısmıyla veya bir mendille kapatın.Kendinizi iyi hissetmiyorsanız evde kalın.

Ateş, öksürük ve solunum güçlüğü şikayetleriniz varsa tıbbi yardım alın. Başvuracağınız sağlık hizmetleri sağlayıcısını önceden aramak, doğru sağlık tesisine en hızlı şekilde yönlendirilmenize olanak tanır. Bu yaklaşım, hem sizi korur hem de virüslerin ve diğer enfeksiyonların yayılmasını önler. Maskeler, virüsün maskeyi takan kişiden diğer kişilere yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. Tek başına maske, COVID-19'a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun. Tek başına maske, COVID-19'a karşı koruma sağlamaz; bu önlem, fiziksel mesafe ve el hijyeni önlemleriyle birlikte kullanılmalıdır. Yerel sağlık kurumunuzun önerilerine uyun” ifadelerini kullandı. HABER: HALİL ASLAN

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.