Uşak Ufuk
23 Mayıs 2022 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Polis kontrol noktasını ziyaret etti
11 Şubat 2022 Cuma 05:08

Polis kontrol noktasını ziyaret etti

Polis kontrol noktasını ziyaret etti

İzmir-Ankara kara yollu Uşak Şeker Fabrikası karşısındaki polis kontrol noktasında denetimlerle ilgili bilgi alan Vali Funda Kocabıyık, daha sonra denetime katılarak sürücülere trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Funda Kocabıyık olası kaza ve aksaklıkların yaşanmaması için sürekli olarak denetim yapıldığını ifade ederek,” Trafikte kazaları önlemenin en iyi yolu trafik kurallarına uymaktır.  Kış mevsimi dolayısıyla olumsuz hava koşullarının yaşandığı şu günlerde sürücülerimizin çok daha dikkatli olmaları ve trafik kurallarına harfiyen riayet etmeleri kaçınılmazdır. Devletimizin ilgili kurumlarınca oluşturulan ekiplerimiz, kar yağışı meydana geldiği günlerde özverili çalışmaları ile köy ve mahalle yollarımız dahil tüm yollarımızı trafiğe açık tutma konusunda büyük gayretler göstermektedir. Vatandaş olarak da bize düşen, kış dönemlerinde araçlarımıza kar lastiği takmak ve araçta zincir bulundurmak; trafik kurallarına riayet etmek; kar ve buzlanmanın olduğu dönemlerde zorunlu kalmadıkça özel araçlarla trafiğe çıkmamaktır. 

  Emniyet ve jandarma birimlerimiz yollarda yaptıkları denetimlerle vatandaşlarımızın bu kurallara uymalarını sağlamakta, olası kaza ve trafik tıkanmalarının önüne geçmektedir. Bu zorlu koşullarda denetim faaliyetlerini sürdüren emniyet ve jandarma personelimize çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.