Uşak Ufuk
16 Temmuz 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Projesinin tanıtımı yapıldı
28 Eylül 2018 Cuma 08:25

Projesinin tanıtımı yapıldı

Uşak’ta ilkokul 4ncü sınıf öğrencilerine yönelik “Aybey Yüzüyor, Yüzler Gülüyor” projesi tanıtım etkinliği Vali Salim Demir’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Uşak’ta ilkokul 4ncü sınıf öğrencilerine yönelik “Aybey Yüzüyor, Yüzler Gülüyor”  projesi tanıtım etkinliği Vali Salim Demir’in katılımıyla gerçekleştirildi. Çocuklara yüzme sporunu sevdirmek, fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı nesiller yetiştirip zararlı alışkanlıklardan, spor yoluyla korumak amacıyla İl Milli Eğitim ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü koordinesinde yürütülen proje ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Salim Demir: “Bugün ilkini düzenlediğimiz “Aybey Yüzüyor,  Yüzler Gülüyor” adlı proje tanıtım etkinliğinin diğer okullarımıza da örnek olacağını düşünüyoruz. Çocuklarımızın erken yaşta yüzme öğrenmeleri için İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde, ilk okullarımızdaki 4ncü sınıf öğrencilerine yüzme öğretmek amacıyla başlattığımız projemizin öncelikli amacı, fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı nesiller yetiştirip, spor yapmak yoluyla gençlerimizi ve çocuklarımızı  zararlı alışkanlıklardan uzak tutmaktır” dedi. 

Çocuklarımız yüzme öğrenmeye ne kadar erken başlarsa o kadar kolay öğrenmektedirler

Uşak Valisi Salim Demir, “Geleceğimizin daha sağlam temellere oturtulmasının en iyi ve en güvenilir yolu sağlıklı ve eğitimli nesiller yetiştirmektir. İşte bu projemiz okullarımızda eğitimlerini almakta olan öğrencilerimizin aynı zamanda yüzmeyi öğrenerek sağlıklı olarak yetişmelerini sağlayacaktır. Bu proje kapsamında Aybey İlkokulu gibi diğer okullarımız öğrencileri de yapılan program çerçevesinde Kalfa Spor Kompleksi Kapalı Yüzme Havuzunda yüzmeyi öğrenecekler. Çocuklarımız yüzme öğrenmeye ne kadar erken başlarsa o kadar kolay öğrenmektedirler. Bu nedenle proje kapsamında 4. sınıf öğrencilerimize yüzme eğitimi vermeye başladık” ifadelerini kullandı. 

Çocukların gözlerinde gördüğümüz  bu mutluluktandolayı  biz de mutlu olduk

Uşak Valisi Salim Demir, şöyle devam etti: “Yüzme eğitimine gelen öğrencilerimiz burada çok mutlular.  Çocukların gözlerinde gördüğümüz  bu mutluluktan dolayı  biz de mutlu olduk. Bugün Aybey İlkokulumuzla başlayan yüzme eğitimlerimiz önümüzdeki günlerde Malkoçoğlu İlkokulu,Hasibe Mashar Gürbüz İlkokulu, Muzaffer Mert İlkokulu, Dikilitaş İlkokulu, Toki Müjde İlkokulu, Hasan Hilmi İlkokulu, Vali Ali Fuat İlkokullarında  devam ettirilecektir.  Kalfa Spor Kompleksi Kapalı Yüzme havuzunda devam etmekte olan bu yüzme eğitimlerinin yanı sıra Uşak Üniversitemizin kapalı yüzme havuzunun da benzer amaçlar için yıl boyunca kullanılması için Üniversite Rektörümüz ile görüşmelerimiz devam ediyor. En kısa zamanda üniversite yüzme havuzumuzda daha geniş katılımla yüzme eğitimi amacıyla kullanılmış olacaktır. 2018-2019 Öğretim yılında inşallah tüm okullarımızda 4ncü sınıf öğrencilerimize yüzme eğitimi vermeyi hedefliyoruz. 40 kişilik gruplar halinde verilen bu eğitimin ilimize hayırlı olmasını diliyor, çocuklarımızın geleceğinin daha iyi şekillenmesine vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı. 

bu güzel projeyi tüm gücümüzle desteklemeye devamedeceğimizi ifade ediyorum

Uşak Valisi Salim Demir, “Başarılı ve güzel sonuçların çıkacağına inandığımız bu projenin hayata geçmesini sağlayan hocalarımız,  tüm Milli Eğitim ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü  teşkilatlarımızın personel ve yetkililerine, Uşak Valisi olarak teşekkür ediyor, bu güzel projeyi tüm gücümüzle desteklemeye devam edeceğimizi ifade ediyorum” dedi. Proje tanıtım etkinliğine Vali Salim Demir’in yanı sıra Milletvekili Mehmet Altay, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Mercan, eğitimciler ve öğrenciler katıldı.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ