Uşak Ufuk
24 Temmuz 2019 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PTT Başmüdürlüğünü ziyaret etti
15 Ekim 2018 Pazartesi 08:07

PTT Başmüdürlüğünü ziyaret etti

Vali Salim Demir, Uşak PTT Başmüdürlüğünü ziyaret etti.

Vali Salim Demir, Uşak PTT Başmüdürlüğünü ziyaret etti. PTT Başmüdürü İsmail Ertaş'ın makamında gerçekleşen ziyaretle ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Salim Demir, “Bugün PTT Başmüdürlüğümüzü ziyaret ettik. Başmüdürümüzle hem PTT’mizin genel işlerini hem de PTT Kargo işlerini değerlendirip, vatandaşlarımıza daha hızlı ve daha kaliteli bir hizmet için atılabilecek adımları görüştük. İlimize bu sektörde gelmesi gereken yatırımlarla ilgili genel değerlendirmeler yaptık” dedi. 

sıra beklemelerine gerek kalmadan internet üzerinden evlerinden veya işyerlerinden gerçekleştirebilecekler

“Ziyaret sırasında hizmet almak için PTT binamızda bulunan vatandaşlarımızla da sohbet ettik” diyen Uşak Valisi Salim Demir, şöyle söyledi: “Son yıllarda  PTT’nin hizmet  anlayışında  yapılan değişiklikler ve gelişmelerle artık vatandaşlarımız bir çok değişik hizmeti aynı çatı altından alabilmektedirler. Posta ve kargo hizmetlerinin yanında finansal işlemlerin de gerçekleştirildiği PTT’de vatandaşlarımız, bundan sonra tıpkı diğer bankalarda olduğu gibi her türlü işlemlerini buraya kadar gelip, sıra beklemelerine gerek kalmadan internet üzerinden evlerinden veya işyerlerinden gerçekleştirebilecekler.  Bunula ilgili gerekirse bilgilendirme toplantıları da yapacağız.” 

“Hizmet kalitesini arttırmayı en iyi gerçekleştiren ve sürekli kendini yenileyen kurumların en önde gelenlerinden biri de PTT’dir”

Uşak Valisi Salim Demir, “Devlet olarak amacımız her geçen gün vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek, onların yaşantılarını huzur ve güven içinde sürdürmelerini temin etmektir.  Hizmet kalitesini arttırmayı en iyi gerçekleştiren ve sürekli kendini yenileyen kurumların en önde gelenlerinden biri de PTT’dir. Bilgi ve teknoloji çağı olan günümüzde bu çağın gereklerini yerine getirerek vatandaşlarımıza en hızlı ve en kaliteli hizmeti verme gayretinden dolayı PTT kurumuna, Başmüdürümüze ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum.” dedi. Ziyaret programında  PTT Hizmet Binasında incelemelerde bulunup, çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Salim Demir, burada vatandaşlarla da bir süre sohbet etti.

PTT HAKKINDA: İlk Posta Teşkilatı Tanzimat Fermanı ile yaşanan gelişmelerin sonucu olarak Osmanlı Devletinin tüm halkının ve yabancıların posta ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla Nezaret olarak 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuştur. İlk Postahane ise İstanbul'da Yeni Camii avlusunda Postahane-i Amire adı ile açılmış İlk memurlar Süleyman Ağa, tahsildar Sofyalı Ağyazar Türkçe dışında yazılmış gönderilerin adreslerini tercüme etmek üzere mütercim olarak atanmışlardır. 1843 yılında telgrafın icadını müteakip 11 yıl sonra ülkemizde de telgraf hizmeti başlamış, bu hizmeti disipline etmek üzere 1855 yılında ayrı bir Telgraf Müdürlüğü kurulmuştur. 18.06.1994 tarih ve 4000 sayılı Kanun ile PTT İşletmesi Genel Müdürlüğünün, T.C. Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketi şeklinde yeniden yapılanması öngörülmüş olup, 24.04.1995 tarihinden itibaren T.C. Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü müstakilen çalışmaya başlamıştır. 23.05.2013 tarih ve 28655 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 6475 sayılı "Posta Hizmetleri Kanunu" ile Kuruluşumuz görevleri yeniden düzenlenmiş ve "Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi" adı ile yeniden yapılandırılmıştır.

HABER: HALİL ASLAN

 

 

 

 

 

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ