Uşak Ufuk
18 Ocak 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
REKTÖR SAVAŞ, BANAZI ZİYARET ETTİ
26 Eylül 2019 Perşembe 08:00

REKTÖR SAVAŞ, BANAZ'I ZİYARET ETTİ

REKTÖR SAVAŞ, BANAZ'I ZİYARET ETTİ

Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Duru ile Prof. Dr. Metin Gümüş, Genel Sekreter İbrahim Çalış ve Banaz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Zeynep Alkan Alkaya, Banaz Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ile Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyaretler sonrası Rektör Savaş ile beraberindeki heyet ve Belediye Başkanı Arpacı, Banaz Meslek Yüksekokulu’nun Muharrem Ayı dolayısıyla gerçekleştirdiği Aşure etkinliğine katıldı. Etkinlik sonrası Rektör Prof. Dr. Savaş, Banaz MYO akademik ve idari personeli ile görüşerek bilgi aldı. Banaz MYO öğrencileriyle bir araya gelen Prof. Dr. Savaş, eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ederek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Banaz MYO hakkında bilgi veren Savaş, “Açılışı 4 Şubat 2003 tarihinde yapılan yeni eğitim binamızın temeli 1996 yılında atılmış olup, bina bodrum + 3 kattan ve yemekhaneden oluşmaktadır. Eğitim ve idari bloktan oluşan okul binamız toplam 5600 metrekare kapalı alana sahiptir. Eğitim bölümünde 16 derslik, 2 çizim salonu, 1 kimya laboratuvarı, 2 bilgisayar laboratuvarı, kantin,  kütüphane, konferans salonu, toplantı salonu bulunmaktadır. Ayrıca El Sanatları Bölümü ve Tasarım Bölümü öğrencilerinin pratik yapma, el becerisi kazanmalarına  imkân tanınmak için aktif olarak kullandığı 45 m² Alçı Atölye, 45 m² Çamur Şekillendirme Atölye, 45 m² Döküm Atölye, 45 m² Torna Atölye, 79 m² Fırın Atölyesi, 35 m²  CNC uygulama atölyesi, 35 m²  Serigrafi uygulama atölyesi, 35 m²  Ebru Atölyesi, 80 m² Cam Atölyesi, 280 m² Mobilya Atölyeleri bulunmaktadır.  Banaz Meslek Yüksekokulu şu anda 915 kayıtlı 875 aktif öğrenci sayısına ulaşmış, 6  Doktor Öğretim Üyesi, 16 Öğretim Görevlisi, 5 idari personeli ile Ankara-İzmir Karayolu 3.km bulunan 196.000 m2 olan yerleşkesinde Eğitim Öğretimini sürdürmektedir” dedi. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.