Uşak Ufuk
17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
REKTÖR SAVAŞ, BİNGÖLDEYDİ
16 Ekim 2019 Çarşamba 08:00

REKTÖR SAVAŞ, BİNGÖL'DEYDİ

“Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında ihtisaslaşma alanlarında seçilen yükseköğretim kurumlarının tecrübe paylaşım toplantısı, Bingöl Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

“Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” kapsamında ihtisaslaşma alanlarında seçilen yükseköğretim kurumlarının tecrübe paylaşım toplantısı, Bingöl Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Bingöl Üniversitesi Senato salonunda düzenlenen programa; Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bingöl Belediye Başkan Vekili Ahmet Altunhan, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdi Topal, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, ihtisas üniversitelerinin rektör yardımcıları, koordinatörler ve akademisyenler katıldı.

 

Prof. Dr. Gündoğan, “YÖK’ün Hedefi

Kalite Odaklı Bölgesel Kalkınma”

Toplantıda konuşan YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, ihtisaslaşma alanlarında seçilen yükseköğretim kurumlarının tecrübe paylaşım toplantılarının önemine değindi. Yükseköğretim sisteminde birçok yenilikçi uygulamayı hayata geçirdiklerini ifade eden Prof. Dr. Gündoğan, Pilot üniversitelerin yaptığı çalışmalara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da çok önem verdiğini belirterek “YÖK olarak hedefimiz kalite odaklı bölgesel kalkınma. Kalite odaklı kalkınmayı da Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi ile sağlayacağız. Pilot üniversitelerimizde ve ürettikleri projelerden beklentimiz yüksek. Bu beklentilerimizi karşılayacak uygulamalar başladı. 2016 yılında beş, 2018 yılında da beş olmak üzere on üniversite ile sürece devam ediyoruz. Bu toplantılarımızın amacı ilk beş üniversitemizin yaptığı çalışmaları görmek, sürece yeni başlamış olan üniversitelerimize tecrübeleri aktararak, varsa sorunlara çözüm bularak yol haritalarını oluşturmaktır.’’dedi. Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında pilot seçilen Üniversitelerin rektörlerini Bingöl’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek toplantının hayırlara vesile olmasını diledi. Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, tecrübe paylaşım toplantılarının, pilot üniversite seçildikten sonra yapılan ve yapılması planlanan çalışmalarda ne kadar mesafe alındığı adına önemli olduğunu ifade etti. Toplantı, pilot üniversite rektörlerinin çalışmaları hakkında yaptıkları sunum ile devam etti. Toplantının ardından, Bingöl Arı Florası Sergisi gezildi.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.