Uşak Ufuk
14 Ağustos 2022 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık çalışanları hakkını alamıyor
07 Mayıs 2021 Cuma 06:08

Sağlık çalışanları hakkını alamıyor

Sağlık çalışanları hakkını alamıyor

CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, işçilerin 128 milyar doların hesabını sorduğunu ifade etti.

Pandemi döneminde, işçi ve emekçinin hakkının teslim edilmediğini belirten CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba, AK Parti’nin 2002’den beri kurduğu hükümetlerin, kaynakları hızla tükettiğini ve şu zor dönemde, işçiye, memura, esnafa ve hatta sağlık emekçilerine dahi hakkının tam o verilmediğini ifade etti.

“128 milyar dolar nerede?” sorusunun önemli olduğunu ve bunun üzerinin örtülmesi için son dönemlerde, gündem değiştirici hamlelerin geldiğini kaydeden Ali Karaoba, “Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ve ilk defa pandemiden dolayı meydanlar boş kaldı. Evet meydanların boş kalması üzüntü verici, fakat daha da acısı işçinin, emekçinin ve esnafın cebinin boş kalmasıdır. Bugün sadece meydanlar değil, çalışanların da cepleri boş kalmıştır” dedi.

Hükümetin tam kapanma dönemindeki tedbirlerinin büyük çoğunluğunun göstermelik olduğunu aktaran Karaoba, “Hükümet, esnafından çalışanına kadar hiçbir kesimi düşünemiyor. Çünkü hazinemizi tam takır kuru bakır bıraktılar. 128 milyar dolarımız olsaydı, bugün bunların hiçbirini konuşmuyorduk. Esnaf ve çalışan kara kara düşünmüyordu” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.