Uşak Ufuk
12 Haziran 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SANCARDAN KAFTANCIOĞLUNA DESTEK
09 Eylül 2019 Pazartesi 07:13

SANCAR'DAN KAFTANCIOĞLU'NA DESTEK

CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 6 yıl önce yaptığı sosyal medya paylaşımları nedeniyle, 17 yıl hasip cezası istemiyle yargılanmasına tepki gösterdi.

CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 6 yıl önce yaptığı sosyal medya paylaşımları nedeniyle, 17 yıl hasip cezası istemiyle yargılanmasına tepki gösterdi. Canan Kaftancıoğlu'na destek veren Nadi Sancar, şu açıklamayı yaptı: İstanbul İl Başkanımız Dr. Canan Kaftancıoğlu, 6-7 yıl önce sosyal medya platformlarında yaptığı paylaşımlar nedeniyle 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmaktadır. Kaftancıoğlu’nun siyasi kimliği ve vatandaşlık sorumluluğu ile dikkat çektiği, kamuoyuna teşhir ettiği ya da eleştirdiği söylemlerin suç unsuru olarak değerlendirilmesi kabul dahi edilemez. Kaftancıoğlu Davası, soruşturmanın başlatılmasından iddianamenin hazırlanmasına kadar baştan sona siyasi bir davadır.

"AKP SANDIKTA KARŞILIK BULAMADI VE DOKRATİK SİYASETE MÜDAHALE EDİYOR"

Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden toplumsal muhalefete gözdağı verilmek için açılan bu dava, ifade özgürlüğüne ve demokrasiye karşı açıkça bir darbedir.

31 Mart Yerel Seçimleri’nde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde Türkiye genelinde farklı siyasal kesimleri demokrasi çatısı altında buluşturan toplumsal ittifak, İstanbul başta olmak üzere tüm büyükşehirlerimizde karşılık bulmuştur. Kaftancıoğlu hakkında böyle bir davanın açılmasının en büyük sebebi de İstanbul’da elde edilen siyasi başarıdır. AKP sandıkta bulamadığı karşılığı hukuk dışı yollarda aramakta ve demokratik siyasete müdahale etmeye çalışmaktadır.

CANAN KAFTANCIOĞLU'NUN  BERAAT ETMESİNİ BEKLİYORUZ 

Bugüne kadar görülen 2 duruşmada mahkemenin sergilediği tutum demokrasi ve adalet adına utanç vericidir. 6 Eylül Cuma günü İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görülecek karar duruşmasında hukukun gereği olarak İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun davadan beraat etmesini bekliyoruz. Bu dava ile yalnızca İl Başkanımız Kaftancıoğlu değil Cumhuriyet Halk Partisi yargılanmaktadır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nin 80 İl başkanı olarak Kaftancıoğlu’nun yanındayız. Demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne inanan herkesi 6 Eylül’de Çağlayan Adliyesi’nde buluşmaya davet ediyoruz. Asla yalnız yürümeyeceksin Canan Kaftancıoğlu!  HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.