Uşak Ufuk
01 Aralık 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Savaş öğrencileriyle buluştu
16 Kasım 2021 Salı 08:33

Savaş öğrencileriyle buluştu

Savaş öğrencileriyle buluştu

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü ‘Kariyer Planlaması’ dersine katılarak öğrencilere kariyer planlamaları hakkında tavsiyelerde bulundu.

Hacettepe Üniversitesi Matematik Bölümünü dereceyle bitiren ve alanında yaptığı bilimsel çalışmalarla “Dünyadaki En Başarılı Bilim İnsanları” listesinde yer alan Rektör Savaş, öğrencilere, çocukluğu, gençliği ve özellikle eğitim hayatını anlattı. Prof. Dr. Savaş öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, "Her şeyden önce kendiniz için bir hedef belirleyin ve bu hedef doğrultusunda yılmadan, usanmadan çalışın. Sabırlı olun, sabır sizi olgunlaştırır. Sizler gelecekte bu ülkenin söz sahibi insanları olacaksınız. Ufkunuzu geniş tutun, milli ve ahlaki değerlerimize sahip birer insan olarak kendinizi sürekli geliştirin.” dedi. Rektör Ekrem Savaş, “Bu ülkemizin gelişimi için sizlerin emek ve özverisi çok önemli. Sizlerden beklentimiz daha çok çalışmanız ve hayata dört elle sarılarak ülkemize katkı sağlamanızdır” diye konuştu. 

Rektör Savaş, konuşmasının ardından, öğrencilerle bir süre sohbet ederek, soruları cevapladı.

Dersin sonunda Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Matematik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Deniz Uçar Rektör Savaş’a verdiği değerli bilgilerden dolayı teşekkür etti. 

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.