Uşak Ufuk
22 Nisan 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sazlıgöl ve Yalım arasında adaylık polemiği
11 Aralık 2018 Salı 09:17

Sazlıgöl ve Yalım arasında adaylık polemiği

CHP Genel Merkezi belediye başkan adaylarının bir kısmını belirledi.

CHP Genel Merkezi belediye başkan adaylarının bir kısmını belirledi. Bu kapsamda Uşak'ın Sivaslı ilçesinde Hürriyet Şafak, Banaz'da Ahmet Olgay Altındağ ve Sivaslı Tatar Beldesi'nde Yusuf Ceylan aday olarak açıklandı. Açıklamanın ardından CHP'li mevcut Sivaslı Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl, belediye meclis üyeleriyle birlikte sosyal medya üzerinden bir video yayınlayarak, açıklama yaptı. Yeniden aday gösterilmeme gerekçesinin CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın istifa tehdidi olduğunu ifade eden Nihat Sazlıgöl, partisine küsmediğini ve istifa etmeyeceğini belirterek, "Nihat Sazlıgöl olarak partimin yanındayım. Sadece kırılganlık olmasın ve herkes sözünün nereye varacağını bilsin" dedi. 

SAZLIGÖL: PARTİMDEN İSTİFA ETMEYECEĞİM

CHP Genel Merkezi'nin Sivaslı'da Hürriyet Şafak'ı aday göstermesinin ardından bir açıklama yapan Nihat Sazlıgöl, "Hala belediye başkanıyım ve pozisyonum budur. Eski ilçe başkanımıza genel merkezimiz tarafından aday gösterildi. Genel merkezde vekilimizin istifa eder tehdidiyle eski ilçe başkanımız aday adaylığından adaylık pozisyonuna geçti. Bizler 31 Mart seçimine kadar partimize bağlı ve partimizin arkasında olacağız. Bizden CHP'yi tehdit etmemizi isteyenler varsa bunu aklından çıkarsınlar. Biz belli ölçülerde anlaşamasak da CHP'nin altı okunun altında zıpkın gibi duracağız. Nihat Sazlıgöl olarak partimin yanındayım. Sadece kırılganlık olmasın ve herkes sözünün nereye varacağını bilsin. Aday adayı olan arkadaşa şunu diyorum, yanında bir köpeği var ve onu bağlasın. Partiye yoksa zarar verir" dedi. 

SAZLIGÖL: VEKİLİMİZ İSTİFA EDERİM ŞEKLİNDE AĞLAMIŞ

Sazlıgöl, "Parti Meclisi'nde dün tartışmalar olmuş ve vekilimizin benim bu partide sözüm geçmiyor ve Sivaslı'da geçmeyecekse istifa ederim şeklinde bir ağlayışı var. Parti'de denge için böyle bir karar alınmış ama PM'de ciddi münakaşalar olmuş. Siyasette bunlar var ve yaşanacak gelişmeler.  Burada partililerimizi sakinleştirip, belediyeyi CHP'nin kazanmasını sağlayacağız" diye konuştu. 

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ YALIM SAZLIGÖL’E YANIT VERDİ

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Sivaslı Belediye Başkanı Nihat Sazılgöl'ün "Genel Merkezi istifa ile tehdit etti ve bu yüzden aday gösterilmedim" çıkışına yanıt verdi. Konuyla ilgili usakport.com editörüne telefon üzerinden kısa bir açıklama yapan Özkan Yalım, "Bizler milletvekilleri ve belediye başkanlarıyız ve görevlerimiz bellidir. CHP Genel Merkezi, aday belirleme sürecini kendi kriterlerine göre takip etti ve isimler üzerinde kesin kararını verdi. Bunda ne benim ne de bir başkasının her hangi bir etkisi olmuş olamaz. Bu konudaki eleştirilere katılmıyorum" dedi. Değişimin siyasetin doğasında bulunduğunu kaydeden Özkan Yalım, "Yeni aday olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bundan sonraki süreçte birlik ve beraberlik içinde seçimleri kazanmaya odaklanacağız" diye konuştu. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ