Uşak Ufuk
19 Şubat 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seçim Güvenliği Toplantısı
22 Haziran 2018 Cuma 09:56

'Seçim Güvenliği Toplantısı'

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin huzur ve güven içerisinde yapılabilmesi amacıyla düzenlenen 'Seçim Güvenliği Toplantısı' Vali Salim Demir'in başkanlığında gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin huzur ve güven içerisinde yapılabilmesi amacıyla düzenlenen 'Seçim Güvenliği Toplantısı' Vali Salim Demir'in başkanlığında gerçekleştirildi.İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER)’nde gerçekleştirilen toplantıya Vali Salim Demir’in yanı sıra Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, İlçe Kaymakamları ve kurul üyeleri katıldı. 

 en küçük bir olumsuzluğa meydan vermemek için tedbirlerin bir kez daha gözden geçirileceğini kaydetti

Toplantıda konuşan Vali Salim Demir Uşak genelinde ilçeler dahil 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimde, 358 sandık alanında 898 sandık kurulacağını belirterek bu sandıklarda 277 bin 343 seçmenin oy kullanacağını kaydetti. 

Seçim öncesi, seçim sırası ve seçim sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili olarak mülki idare amirleri ile polis ve jandarma teşkilatına düşen önemli görevler bulunduğunu ve bununla ilgili çalışmaların hassasiyetle yürütüldüğünü ifade eden Vali Salim Demir, toplantıda, en küçük bir olumsuzluğa meydan vermemek için tedbirlerin bir kez daha gözden geçirileceğini kaydetti.

Seçimlerde görev alacak güvenlik personeline yönelik Seçim Güvenliği Eğitimi verilmiştir

Vali Salim Demir, konuşmasına şöyle devam etti: “Seçimlerin tam bir güven ve huzur ortamı içerisinde başarıyla gerçekleştirilmesi, millet iradesinin sandığa sağlıklı olarak yansıması amacıyla, il ve ilçe seçim kurullarıyla işbirliği sağlanarak, bütün kamu kurum ve kuruluşları tarafından gerekli önlemler alınmıştır. İlimizde seçimlerin huzur ve güvenlik içerisinde gerçekleşmesi amacıyla, seçim öncesi, seçim sırası ve seçim sonrasında yapılacak çalışmalar, alınacak tedbirler, sorumlular ve görev alanları belirlenmek suretiyle ‘İl Seçim Güvenlik Planı’ hazırlanmış, ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri ile ‘Seçim Güvenliği Toplantıları’ yapılmıştır. Seçimlerde görev alacak güvenlik personeline yönelik Seçim Güvenliği Eğitimi verilmiştir” dedi. Ayrıca oy kullanmak için sandık başına gidemeyen vatandaşlar için hizmete giren seyyar sandık uygulaması kapsamında 1 sandıkta 22 seçmen oy kullanacağını ifade eden Vali Salim Demir, “Seçim günü 628 polis ve 444 Jandarma olmak üzere toplam 1.072 güvenlik görevlisi görev yapacak” diye konuştu. Vali Salim Demir’in konuşmasının ardından İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Pehlivan tarafından Seçim Güvenliğine yönelik yapılacak çalışmalara ilişkin sunum gerçekleştirildi. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ