Uşak Ufuk
06 Ağustos 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ŞEHİT MEHMET ÇETİNİN MEZARINI ZİYARET ETTİ
14 Nisan 2020 Salı 07:00

ŞEHİT MEHMET ÇETİN'İN MEZARINI ZİYARET ETTİ

ŞEHİT MEHMET ÇETİN'İN MEZARINI ZİYARET ETTİ

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Türk Polis Teşkilatı’nın 175’inci kuruluş yıldönümü etkinliklerini, kurumun sosyal iletişim ağı facebook sayfası üzerinden, kamuoyu ile paylaştı. Buna göre Türk  Polis Teşkilatı’nın 175’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ı ziyaret etti. Ziyaret hakkında değerlendirme yapan Uşak Valisi Funda Kocabıyık, yine sosyal iletişim ağı facebook üzerinden, “Türk Polis Teşkilatı’nın 175. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İl Emniyet Müdürümüz Mesut Gezer ve beraberindeki çalışma arkadaşlarına nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu vesile ile huzur ve güvenliğimizi sağlamak için, her zaman her şartta yanımızda olan fedakâr ve şefkatli kahraman polislerimizin 10 Nisan Polis Günü’nü kutluyor, polislerimize aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum” mesajını verdi. 

 

ŞEHİT POLİS MEHMET ÇETİN’İN 

MEZARINI ZİYARET ETTİ

Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ın 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında şehit düşen polis Mehmet Çetin’in mezarını ziyareti de, sosyal iletişim ağı facebook üzerinden duyuruldu. Mehmet Çetin’in mezarının ziyaretiyle ilgili kısa bir mesaj veren Uşak Valisi Funda Kocabıyık, “Türk Polis Teşkilatı'nın 175. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında şehit düşen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın koruma polisi Mehmet Çetin ve şehidimizin geçtiğimiz hafta yaşamını yitiren annesi Nazife Çetin'in Yoncalı köyündeki kabirlerini ziyaret ettim. Vatan, millet ve bayrak için canını vermekten kaçınmayan tüm şehitlerimizi bir kez daha bu vesile ile saygıyla anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.  Vali Kocabıyık’ın Yoncalı köyündeki temaslarıyla ilgili de sosyal iletişim ağı facebook üzerinden bilgi notu paylaşıldı. Vali Kocabıyık’ın “Yoncalı köyünde bugün vatandaşlarımızın Covid-19 tedbirleri ile ilgili fikirlerini aldım. Köy oldukça sakin, özellikle yaşlılarımızın ve çocuklarımızın evlerinde tedbirlere uyduğunu memnuniyetle gördüm. Hemşehrilerimiz alınan tedbirlerden oldukça memnun. Bahar aylarının başlaması nedeniyle çiftçilerimiz tarlalarını ekiyor, köydeki sakinlik kadar tarımsal üretimde sıkıntı yaşanmaması da beni mutlu etti. İlimiz genelinde de sokaklarda yoğunluğu azaltmayı başardık, çok zorunlu hâllerin dışında sokağa çıkılmamasını özellikle rica ediyorum” ifadeleri paylaşıldı. 

Öte yandan Uşak Valisi Funda Kocabıyık, usak.gov.tr adresi üzerinden yaptığı açıklamada, “Polis, güvenliğimizin ve huzurumuzun teminatıdır. Can ve mal güvenliğimiz için canla başla çalışan polislerimiz, devlet ile millet dayanışmasına katkı sağlamaktadır. Cesaret, sabır, güç ve dayanıklılığı zorunlu kılan bu zorlu görevi layıkıyla yerine getiren polislerimiz kamu düzeninin korunmasında vatandaşlarımızla iş birliği hâlinde görevlerini icra ediyor. Özellikle son dönemlerde yaşadığımız sıkıntılı günlerde polislerimize daha çok iş yükü binmekte, Emniyet Teşkilatımızın üyeleri görevlerini fedakârlıkla yerine getirmektedir. Bizler de alınan kurallara ve tedbirlere uyarak polislerimize destek olmalıyız. Unutmamalıyız ki her zaman olduğu gibi bugünleri de birbirimize destek olarak atlatacağız. Şanlı geçmişimizde kendini birçok kez kanıtlamış, ülkesi için yeri geldiği zaman bir an bile tereddüt etmeden canını seve seve feda eden, kanunsuzluğun, vicdansızlığın her zaman üstün gayretle karşısında duran polislerimiz için duyarlılık ve sorumluluk sahibi olmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle Uşak’ta görev yapan polislerimiz başta olmak üzere, tüm polislerimizin 10 Nisan Polis Günü’nü kutluyor; huzurlu, sağlıklı, başarılı görevler diliyorum.” ifadelerini kullanmıştı.  HABER:  HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.