Uşak Ufuk
30 Haziran 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şehit öğretmenler için sergi
01 Aralık 2021 Çarşamba 05:10

Şehit öğretmenler için sergi

Şehit öğretmenler için sergi

Uşak’ta şehit öğretmenler için bir resim sergisi açıldı. 24 Kasım Öğretmenler Günü Uşak İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hafta içinde Atatürk Anıtına çelenk sunumu, valilik makam ziyareti, Çevreköy İlkokulu ziyareti ve Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip lisesi salonlarında gerçekleştirilen etkinlikler Uşak protokolü, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında geçmiş yıllarda mesleği başında şehit düşen öğretmenler de unutulmadı. Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri tarafından hazırlanan ve Vali Funda Kocabıyık tarafından açılışı yapılan; şehit öğretmenlerin bilgilerinin ve fotoğraflarının yer aldığı sergide Ege Bölgesinin şehit öğretmenleri yad edildi.

Fotoğraf sergisinde 1930'lu yıllardan 1994 yılına kadar terör örgütleri tarafından görevleri başında şehit edilen 15 şehit öğretmene ait fotoğraflar ve şehit edildiği olaylara ilişkin bilgilere yer aldığı sergi ile ilgili bir açıklama yapan İl Millî Eğitim Müdürü Bülent Şahin şunları söyledi: "Bu sergi ile mesleğini tüm güçlüklere rağmen, hatta canı pahasına yerine getiren ve bu yolda şehit düşen öğretmenlerimizi anmak üzere gerçekleştirdik. Uşak Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi öğretmenlerimiz, Ege Bölgesinde doğan ülkemizin çeşitli şehirlerinde görev yaparken şehit düşen öğretmenlerimizle ilgili bilgileri toplayıp bu sergiyi hazırladılar. Öğretmenlik mesleğinin ne kadar ulvi bir görev olduğunu göstermesi açısından önemli sergi. Öğretmenlerimiz serginin kapsamını tüm bölgeleri kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyorlar. Şehit öğretmenlerimizi unutmadık, unutmayacağız. Allah rahmet etsin, böyle acıları bu millete bir daha göstermesin." Egeli Şehit Öğretmenler fotoğraf sergisi mesai saatleri içerisinde Uşak İl Millî Eğitim Müdürlüğü binasında hafta boyunca açık kalacak. BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.