Uşak Ufuk
22 Mart 2019 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şehit Polisin ailesini ziyaret etti
12 Kasım 2018 Pazartesi 08:04

Şehit Polisin ailesini ziyaret etti

Vali Funda Kocabıyık, Şehit Polis memuru Abdullah Bıyık’ın Banaz’daki baba evini ziyaret etti.

Vali Funda Kocabıyık, Şehit Polis memuru Abdullah Bıyık’ın Banaz’daki baba evini ziyaret etti. Vali Funda Kocabıyık’ın, 01.08.2016 tarihinde Bingöl’de şehit olan Abdullah Bıyık’ın Banaz’da ikamet eden babası Mehmet Ali Bıyık ve annesi Şengül Bıyık’ı ziyaretine İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı J.Albay Yalçın Baysal, Banaz kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Banaz Belediye Başkanı Zafer Arpacı,  İl Müftüsü Eyüp Baldemir, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Peltek eşlik etti. 

Bıyık’ın anne ve babasına, böyle değerli bir vatan evladı yetiştirdikleri  için şükranlarımı sunuyorum

Ziyarette şehidimizin anne ve babası ile uzun süre sohbet eden Vali Funda Kocabıyık, Türkiye Cumhuriyetinin kurulması ve korunmasında canlarını hiçe sayarak mücadele eden şehitlerimize ve gazilerimize Devlet ve Millet olarak her zaman minnet duyacaklarını ifade ederek konuşmasını;  “Öncelikle, bu vatan için canını feda eden Şahit Polisimiz Abdullah Bıyık’ın anne ve babasına, böyle değerli bir vatan evladı yetiştirdikleri  için şükranlarımı sunuyorum. Peygamber Efendimizin cennetin en güzel köşeleri ile müjdelediği şehidimizle ne kadar gurur duysalar azdır. Tarih boyunda milletimizin çeşitli dönemlerde verdiği özgürlük mücadelelerinde ve    Türkiye Cumhuriyeti’nin  kuruluşunda olduğu gibi kurulduktan sonra da emperyalist güçlerin oyuncağı hain terör örgütlerine karşı mücadele edip, şanlı bayrağımızın dalgalanmasının devamını sağlayan şehit ve gazilerimiz, bizlere fedakarlığın en güzel örneklerini göstermektedirler. Her karış toprağı şehitlerimiz kanı ile sulanmış bu topraklarda yaşayan aziz Milletimiz şehitlerimize her zaman büyük değer vermiş, onları hep baş tacı etmiştir. Devletimiz de özellikle son yıllarda yapılan sosyal reformlar kapsamında şehit ailelerimize ve gazilerimize sahip çıkmakta; onların sosyal hayatlarını en güzel şekilde sürdürmeleri için bir çok imkan sunmaktadır. Bu yapılanlar elbette şehit ve gazilerimizin fedakarlıklarının karşılığı olamayacaktır, ancak Devlet olarak şehit yakınları ve gazilerimizin yanında olduğumuzun da bir  göstergesidir. Bu duygularla, tüm şehitlerimize  ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allahtan rahmet, hayattaki gazilerimize de bundan sonraki yaşamlarında sağlık ve esenlikler diliyorum.” diye tamamladı. 

Şehitlerimiz, Bayrağımız ve ezanımız için gözlerini kırpmadan canlarını feda etmiş kahramanlarımızdır

Öte yandan Vali Funda Kocabıyık, Şehit Orhan Atak’ın annesi Huri Atak ve babası İsa Atak’ı makamında kabul etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Funda Kocabıyık, “Devlet ve Millet olarak haklarını asla ödeyemeyeceğimiz şehitlerimizin siz değerli ailelerinin her zaman başımızın ütünde yeri vardır. Peygamber Efendimizin buyurdukları ‘Her kim, bugün düşmandan yüz çevirmeyip sebât eder, şehit düşerse, Cenâb-ı Hak elbette onu cennete koyacaktır.’  Hadis-i Şerifleri ile müjdeledikleri  şehitlerimiz, Bayrağımız ve ezanımız için gözlerini kırpmadan canlarını feda etmiş kahramanlarımızdır” dedi.  Uşak Valisi Funda Kocabıyık, şöyle söyledi: “Bu asil davranışları sergileyen şehitlerimizin anne ve babalarına yani siz değerli büyüklerimize  şahsım ve Uşak halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Sizler, bu güzel, pırıl pırıl vatan evlatlarını yetiştirdiğiniz için bizler dün olduğu gibi bugün de özgürce vatan topraklarımızda yaşamaktayız, yarın da aynı şekilde yaşamaya devam edeceğiz. Elbette evladını kaybetmek büyük bir acıdır, ancak onların tertemiz bir şekilde cennete gitmiş olduğunu bilmek ve bu vatan için yapılan övünç kaynağı büyük fedakarlık bu acıyı gurura çevirmektedir.  Siz anne ve babalar evladınızla ne kadar gurur duysanız azdır.” Şehit Orhan Atak’ın annesi Huri Atak ve babası İsa Atak da kabulden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Vali Funda Kocabıyık’a hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ