Uşak Ufuk
21 Mart 2019 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şekerevleri sakinleriyle bir araya geldi
15 Kasım 2018 Perşembe 08:00

Şekerevleri sakinleriyle bir araya geldi

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, vatandaş ziyaretleri kapsamında Şekerevleri mevkiinde bulunan Şeker Park çevresinde faaliyet gösteren esnaf ve mahalle sakinleriyle buluştu.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, vatandaş ziyaretleri kapsamında Şekerevleri mevkiinde bulunan Şeker Park çevresinde faaliyet gösteren esnaf ve mahalle sakinleriyle buluştu. Vatandaşla yapılan çalışmalar hakkında istişarelerde bulunan Başkan Nurullah Cahan, belediye nezdinde yapılan hizmetlerle ilgili bilgiler verdi.

Göreve geldiğimizde, cadde ve sokak aydınlatması ile yol ve kaldırım düzenlemelerinde bazı eksikler vardı

Şekerevlerindeki yol, kaldırım ve aydınlatma çalışmalarının tamamlandığını ve bölgenin yayalar ve araçlar açısından daha verimli kullanıldığını dile getiren Başkan Cahan, “Burası Çivril ve Denizli yolu üzerinde yer aldığı için yoğun olarak kullanılıyor. Göreve geldiğimizde, cadde ve sokak aydınlatması ile yol ve kaldırım düzenlemelerinde bazı eksikler vardı. Kısa bir süre önce işlek caddelerde başlattığımız çalışmaların Şekerevleri ayağını da tamamladık ve daha kullanışlı ve modern bir mahalle ortaya çıktı. Burada ciddi anlamda bir ışıklandırma çalışması yapıldı ve gece geç saatlerde dahi mahallemiz ışıl ışıl görünüyor. Yol ve kaldırım düzenlemelerimiz ile esnafımız ve sürücülerimiz de rahat bir nefes aldılar. Şekerevleri için yapacağımız çalışmalarımız devam edecek” dedi. Türkiye’de sanayiden konut ve ticari alana dönüşümün sağlandığı ilk kentsel yenileme projesi Uşak'ta gerçekleşti. Şehir merkezindeki sıkışıklığı ortadan kaldıran bu dev yatırım 1051 konut, 953 iş yeri ve sosyal alanlarıyla toplamda 430 bin metrekarelik bir alan üzerine inşa edildi. 450 milyon liralık yatırımla hizmete sunulan, yatay mimarisiyle Türkiye’ye örnek olan Kentsel Dönüşüm, sosyal ve kültürel yaşamı bir arada buluşturuyor. Yeni merkezin, kentteki ticari faaliyetlere önemli ölçüde katkı sağlayacak bir odak noktası olması öngörülüyor. Yatırımcının, açık artırma aracılığıyla tahmin edilen bedellerin üzerinde sahip olduğu iş yerleri Uşak Kentsel Dönüşüme olan güvenin tam olduğunu ispat etti. Uşak tarihindeki en önemli projeler arasında yer alan “Kentpark” ile şehrin merkezinde ömrünü tamamlamış binalar farklı bölgelere taşındı. Bu taşınma işlemi ile ortaya çıkan 110 bin metrekarelik alan dev bir yeşil cennete dönüştürülecek. İlk sunumu yapıldığında hayal gibi görülen, mevcut tarihi yapıların ve doğanın korunduğu proje, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da desteğiyle şimdi son aşamaya geldi ve en kısa sürede halkın kullanımına sunulacak. Kentpark projesi ile ilgili “Her projemizde olduğu gibi yine Uşak’a ve değerli hemşehrilerimize hizmetin en iyisini götüreceğiz.”diyen Başkan Nurullah Cahan, yaptıkları her işte şehre katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtiyor. Projenin emin adımlarla sona yaklaştığını dile getiren Başkan Cahan, şehir merkezindeki kamu kurumlarının taşınmasıyla yoğunluğun dağıtıldığını, kurumların gittiği yerlere canlılık kazandırıldığını paylaştı. Öte yandan Başkan Cahan, vatandaşla karşılıklı sohbet ederek, talep ve beklentileri dinledi. B. ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ