Uşak Ufuk
23 Mart 2019 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seminer gerçekleşti
16 Kasım 2018 Cuma 08:21

Seminer gerçekleşti

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nda e-ticaret semineri gerçekleştirildi.

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nda e-ticaret semineri gerçekleştirildi. Türkiye’nin büyük e-ticaret portallerinden hepsiburuda.com yöneticilerinin katıldığı seminerde e-ticaretin önemine vurgu yapıldı. Programda internette ilk kez mağaza açılışı konusundaki indirimlere yer verildi. e-ticaretin giderek yaygınlaştığını belirten Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Osman Çalıkuş, “Son yıllarda internet ve buna bağlı olarak gelişen teknoloji baş döndürücü boyutlara ulaştı. İnternet, özellikle son 5 yıl içinde artan hızı, yasal düzenlemeler, sanayide yaşanan 4.0 devrimi ve alışveriş sisteminde akıl almaz yeniliklerle dallandı ve budaklandı diyebiliriz” dedi. 

e-ticaretin en büyük faydası, büyük-küçük demeden tüm işletmelere ithalat ve ihracat 

kapısını sonuna kadar açmasıdır

“Amerika ve Çin merkezli şirketlerin e-ticarette farklı yöntemlere imza attıklarını görüyoruz. İnsansız hava aracıyla dahi sipariş teslim edildiğine şahit olduk” diyen  Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Osman Çalıkuş şöyle devam etti: “Yaşadığımız bu gelişmelerin devamının geleceği kanısındayım ve şirketlerin yeni dünya ticaret sistemine entegre olmasını lazım. Zira e-ticaretin en büyük faydası, büyük-küçük demeden tüm işletmelere ithalat ve ihracat kapısını sonuna kadar açmasıdır. E-ticaretin ülkemizde de giderek yayılması, sisteme entegre olamayanlar için dezavantaj gibi görülüyor. Oysa e-ticaretin zaman, mekan ve erişilebilirlik gibi temel konularda büyük yararları olduğu gibi, fiyatlandırma da tüketici için artıları barındırıyor.  Artık çarşılar ve alışveriş merkezleri cebimizde taşıdığımız akıllı telefonlara girmiş durumda. Sadece kadınlar ve gençler değil, piyasada iş yapan bir çok esnafımız da müşterisine sunduğu ürünleri e-ticaret zincirlerinden daha uygun fiyatlara temin etmektedirler.”

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası olarak e-ticaretle ilgili bugüne kadar bir çok seminer ve toplantıya imza attık

 Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Osman Çalıkuş sözlerini şöyle sürdürdü: “Son yıllarda geliştirilen ödeme sistemleri sayesinde, önceleri yaşanan güven problemi de büyük ölçüde çözülmüştür.  Uşak Ticaret ve Sanayi Odası olarak e-ticaretle ilgili bugüne kadar bir çok seminer ve toplantıya imza attık. Bugün hepsiburada.com ile yeni bir beyin fırtınası daha yaşanacak.  Katılımcılarımızdan isteğim burada ortaya konacak bilgi ve fikirlerden azami ölçüde istifade etmeleri ve yeni ticaret sistemine uyum sağlayarak, pazardaki varlıklarını hissettirmeleridir. İnternette açılacak bir dükkan, sizleri sınırsız bir pazara ulaştıracaktır.  Bu konudaki en önemli tavsiyelerimden biri de konunun uzmanı ve alandaki konulara hakim bir beyinden destek almalarıdır. Bildiğimiz damla ise bilmediğimiz okyanustur. Konuşmamı burada bitiyor ve toplantımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

HABER: HALİL ASLAN

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ