Uşak Ufuk
23 Nisan 2019 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sendikaya resmen geçiş yaptı
24 Aralık 2018 Pazartesi 08:30

Sendikaya resmen geçiş yaptı

Türkiye’de bir ilk olan toplu iş sözleşmesi Uşak Belediyesi ile Hak İş’e bağlı Öz Orman İş Sendikası arasında gerçekleştirildi.

Türkiye’de bir ilk olan toplu iş sözleşmesi Uşak Belediyesi ile Hak İş’e bağlı Öz Orman İş Sendikası arasında gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla kamuda çalışan işçilerin taşeron kadrosuna geçmesiyle birlikte işçilere belli bir güvence sağlanmıştı. Bu kapsamda hayata geçirilen toplu iş sözleşmesi Türkiye’de ilk Uşak Belediyesi ile Hak İş’e bağlı Öz Orman İş Sendikası arasında gerçekleştirilirken pazartesi günü ise Hak İş’e bağlı bir diğer sendikayla yapılacağı belirtildi.  İmza törenine Uşak Belediye Başkanı Avukat Nurullah Cahan, Öz Orman İş Sendika Genel Başkanı Settar Aslan,  İstanbul, Ankara, Denizli ve Isparta Şube Başkanları, Hizmet İş Sendika Başkanı, Utaş Genel Müdürü Seyfullah Furtuna, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ve uşaklı işçiler katıldı. 

 Başkan nurullah Cahan’a yüksek alkışla birlikte ‘En büyük Başkan bizim Başkan’ sloganı atıldı Utaşlı İşçiler Yeni Sözleşmeyi Çoşkuyla Karşıladı

Utaş’ın 1030 kadrolu ve taşeron işçilerinin aynı haklardan yararlanabileceği toplu iş sözleşmesi, işçiler tarafından sevinçle karşılandı. Konuşması sırasında sözleşmenin maddelerini açıklayan Başkan Cahan’a yüksek alkışla birlikte ‘En büyük Başkan bizim Başkan’ sloganı atıldı. Sözleşmede yer alan maddeler ise ana hatlarıyla şu şekilde: Sözleşme 1 Temmuz 2018 yılı itibariyle geçerli olmakla birlikte, yılbaşında enflasyon artı %3’lük ve sonraki dönemlerde %4’erde artış söz konusu. Bunun yanı sıra işçilere 52 günlük ikramiye ve yakıt çocuk eğitim gibi ek yardımlar da sağlanacak. 

Başkan Cahan: “Emeğinizin ve Alın Terinizin Karşılığını En Güzel Şekilde Vermek Boynumuzun Borcu”

Sözleşme maddelerini açıklayan Başkan Cahan, Utaş’ın Uşak Belediyesi’ne ait bir şirket olduğunu belirtirken, Utaş’ın bugüne kadar olan tüm hizmetlerini Uşak halkı için yaptığının altını çizdi. İşçilerin özverili ve gayretli çalışmalarından bahseden Başkan Cahan, Uşak’ın değişiminde işçilerin emeğinin göz ardı edilmemesi gerektiğini söyleyerek vatana millete ve tüm işçilere hayırlara vesile olmasını temenni etti. İlk olarak Uşak’ta gerçekleştirilen sözleşmede müzakereci heyete, Öz Orman İş Sendika Başkanı’na ve katılımcılara teşekkürlerini sundu.

 “Bu Sözleşmenin Merkezinde İnsan Var ve İnsan Odaklı Bir Belediye Başkanı Olduğu İçin Başkan Cahan’a Teşekkür Ederim”

Törende konuşan Öz Orman İş Sendika Başkanı Settar Aslan, sözleşmenin insan emeği odaklı olduğunu ve bu bakış açısıyla baktığını için Uşak Belediyesi’ne ve Başkan Cahan’a teşekkürlerini sundu. Aslan sözlerine ayrıca şunları ekledi: “Türkiye’de ilk defa hem kadroluların hem taşeronların içinde bulunduğu toplu iş sözleşmesini ilk olarak Uşak Belediyesi’yle imzalıyoruz. Bu saygıdeğer bir anlayıştır’ dedi. Ziyareti sırasında Uşak’a yapılan yatırımları yerinde inceleyen Aslan, Uşak’ın 5 yıl içinde fark edilen bir şehir haline geldiğini ve oldukça güzelleştiğini belirtti. Uşak’ın bu denli güzelleşmesinde emeğin, düşüncenin payı olduğunu vurgulayan Aslan, Uşak’a sunduğu katkılardan dolayı Başkan Cahan’a teşekkür etti. Karşılıklı imzaların atılmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ve plaketlerin takdimiyle imza töreni sonlandırıldı.  

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ