Uşak Ufuk
02 Aralık 2020 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SERANOVA İLE ANLAŞTI
05 Ağustos 2019 Pazartesi 06:12

SERANOVA İLE ANLAŞTI

Uşak Üniversitesi ile Seranova Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı

Uşak Üniversitesi ile Seranova Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında işbirliği protokolü imzalandı. Rektörlük makamında gerçekleşen imza törenine Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Seranova Seramik Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Ertuğrul, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Gümüş, Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik  (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Şefik Baran Tarhan katıldı.

 

DTS Tasarım Merkezinin 

“Horizon” Adlı Ürünü Seranova Seramik Portföyünde Yerini Aldı

Prof. Dr. Ekrem Savaş protokolün amacının, Seranova Seramik ile DTS Tasarım Merkezi arasında, tasarım, eğitim, bilimsel, teknik, iyileştirme faaliyetlerinin etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi, sonuçların bilimsel yöntemlerle araştırılarak, çalışma programlarının geliştirilmesi ve uygulanması olduğunu belirtti. Üniversite-sanayi işbirliğine büyük önem verdiklerine dikkat çeken Prof. Dr. Savaş, “İmzaladığımız işbirliği protokolleriyle, sanayi kuruluşlarımızla bağlarımız daha da güçleniyor. Çalışmalarımız ve yeni işbirliklerimiz tüm hızıyla devam edecek. DTS Tasarım Merkezimiz bölgedeki sanayi kuruluşlarına yüksek katma değerli ürün tasarım desteği sağlıyor. Merkezimizde görevli tasarımcı ve teknik personelimizin geliştirdikleri ürünler, anlaşma sağladığımız kuruluşlarımızın portföylerinde yerini aldı. Geçtiğimiz günlerde “Horizon” adlı tasarımımız, Seranova Seramik portföyünde sergilenmeye başladı. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Protokolün hayırlı olmasını temenni ediyor, işbirliklerinden dolayı Seranova Seramik’e teşekkür ediyorum.”dedi.

 

tasarım konusunda yurt dışına 

bağımlılığı ortadan 

kaldıracağına inandığını ifade etti

Yaşar Ertuğrul, Uşak Üniversitesi ile imzalamış oldukları protokolden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Uşak Üniversitesi DTS Tasarım Merkezi’nin sektörel anlamda başarılarına başarı katacağını ve tasarım konusunda yurt dışına bağımlılığı ortadan kaldıracağına inandığını ifade etti. Protokol imza töreninin ardından Ertuğrul ve beraberindeki heyet, DTS Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezinde incelemelerde bulundu.  DTS Tasarım Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Tarhan, tasarım merkezinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Serenova Seramik hakkında bilgi veren Ertuğrul da, “2000 yılında yatırımlarını tamamlayarak üretime başlayan Seranova Seramik, ilk yıllarda 2 milyon m2/yıl olan üretim kapasitesini yeni yatırımlarla 11 milyon m2/yıl'a çıkarttı. Seramik sektöründeki yenilikleri hayata geçiren Seranova Seramik, gerek iç gerekse dış pazarlarda aranılan marka olma özelliğini sürdürülebilir kılmak için sürekli gelişimi ve büyümeyi hedeflemektedir. Uşak'ta 50.000 m²'si kapalı, 480.000 m2 açık, toplam 530.000 m²'lik bir alanda yer ve duvar karoları üreten Seranova Seramik,6 milyon m² yer ve 5 milyon m² duvar olmak üzere toplam 11 milyon m²'lik üretim kapasitesine sahip bulunmaktadır. Yer seramiğinde tek pişirim, duvar seramiğinde hızlı çift pişirim teknolojisini kullanan Seranova Seramik, 2013 yılını atılım ve yenilenme dönemi olarak belirlemiş ve bu doğrultuda yaptığı çalışmalar sonunda makine parkına , digital baskı sistemleri, parlatma ve kareleme hatları ile gövde boyama sistemleri ilave etmiştir. Yer ve duvar karolarında TS EN 14411 standardına uygun üretim gerçekleştirmektedir. Üretiminin en az yüzde 35'ini ihracata yönelik olarak planlayan ve bu plan doğrultusunda ihracat yapan Seranova Seramik, seramik ürünlerinin Avrupa ülkelerinde serbest dolaşımını sağlayan CE işaretleme deklarasyonunda ilk bulunan kuruluş olma özelliğine sahiptir. Seranova Seramik, üretimde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi'ni, çevreye duyarlılığının gereği olarak ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi'ni uygulamaktadır. 2012-2013 yılları arasında gerçekleştirdiği büyük dönüşüm ve yenilikçi vizyonuyla faaliyetlerini Seranova adıyla sürdürme kararı alan kuruluş, dünya ülkelerinde parlayan bir Türk markası olmayı hedeflemektedir.”

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.