Uşak Ufuk
22 Nisan 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sivaslı ilçesinde  incelemelerde bulundu
11 Haziran 2018 Pazartesi 08:52

Sivaslı ilçesinde incelemelerde bulundu

Sivaslı ilçesinde çeşitli incelemelerde ve ziyaretlerde bulunan Vali Salim Demir, muhtarlarla da istişare toplantısında bir araya geldi.

Sivaslı ilçesinde çeşitli incelemelerde ve ziyaretlerde bulunan Vali Salim Demir, muhtarlarla da istişare toplantısında bir araya geldi. Sivaslı ilçesinde çeşitli incelemelerde ve ziyaretlerde bulunan Vali Salim Demir, köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek yatırım istişare toplantısı gerçekleştirdi. Sivaslı Anadolu Lisesi Emine Niyazi Deveci Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Salim Demir’in yanı sıra, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Kalaylı, Sivaslı Kaymakamı Furkan Atalık, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Nacar, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Mehmet Fatih Namık Öztürk, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Mustafa Peltek, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Halil İbrahim Gürcan, ilgili birim müdürleri, köy ve mahalle muhtarları katıldı. 

 muhtarlıklara önem verdiğini ifade eden Vali Salim Demir, bu açıdan yapılan toplantının önemli olduğunu vurguladı

Köy ve mahalle muhtarlarının devlet ve milletin buluşmasını sağlayan köprüler olduğunu ve vatandaşlarımızın devletle ilgili istek ve taleplerinin birinci elden alındığı muhtarlıklara önem verdiğini ifade eden Vali Salim Demir, bu açıdan yapılan toplantının önemli olduğunu vurguladı. 

Vali Salim Demir, konuşmasına şöyle devam etti: “Devletin hizmetlerinde devamlılık esastır. 2002 yılından bugüne kadar Sivaslı İlçemizde 10 milyon TL' den fazla KÖYDES yatırımları gerçekleşmiştir. Buna ek olarak, İl Özel İdaresi bütçesinden yapılan yatırımlar var. Ayrıca KÖYDES kapsamında olmayan ancak köylere hizmet götürme birliği adı altında Kaymakam başkanlığında, muhtarların ve encümenlerin de yönetimde olduğu mahalli ihtiyaçların karşılanması için çalışmalar devam etmektedir. İnsanlarımızın daha iyi şartlarda, hayat standardı yüksek ve kaliteli şekilde hizmetleri almaya ihtiyaçları var. Ancak bunu yaparken mutlaka önceliklerimizi iyi belirlememiz gerekiyor. Önceliklerimizi iyi belirledikten sonra dayanışma, birlik ve beraberlik içerisinde her gün bir adım daha ileri giderek en iyi sonuçlara ulaşmamız gerekiyor” dedi.

İl Müdürlükleri aracılığıyla, mağdur olan insanlarımızı çok çeşitli ihtiyaç kalemleriyle destekliyor 

Köylerde ve mahallelerde bulunan ihtiyaç sahiplerinin hepsine ulaşılması gerektiğinin de altını çizen Vali Salim Demir, “Devletimiz hem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile hem de Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri aracılığıyla, mağdur olan insanlarımızı çok çeşitli ihtiyaç kalemleriyle destekliyor. Hepimizin bildiği gibi köylerimizde evde bakıma ihtiyaç duyan insanlarımıza devletimiz maaş bağlamaktadır. Devlet onların dertlerini paylaşıyor, onları yalnız bırakmıyor. Maddi desteğin yanı sıra sağlıkları için ilaç desteği de sunuyor. Diğer taraftan yetim çocukların her ay almış oldukları 100 TL var. Mesela bunu bütün yetim ve öksüz çocukların yanı sıra asker çocukların da alması gerekiyor. Ayrıca yaklaşık 1 yıldan beri ilaç giderlerini, eski adıyla yeşil kart sahibi olanların ilaç giderlerini artık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları iade olarak ödüyor. Yani siz gidiyorsunuz, eczane ile anlaşıyorsunuz, ilacınızın yüzdesini ödüyorsunuz. Ancak onu size geri ödüyoruz. Bu hizmeti de mutlaka köylerinizde anlatınız. Daha sayamayacağımız nitelikte çok güzel hizmetler var. Bu nedenle, köylerimizdeki ve mahallelerimizdeki mağdur insanların bizler üzerinde hakları var. Kaymakamın, muhtarın, il genel meclis üyelerinin ve diğer birim müdürlerinin hepsinin üzerinde hakları var. Eğer onlara devletin sunmuş olduğu imkânları en iyi şekilde haberdar edip ulaştırmazsak, işte bu durumdan hem maddi hem de manevi olarak sorumlu oluruz. Özellikle de manevi sorumluluğumuz fazla olacaktır. Onun için köylerimizde ve mahallelerimizde bulunan mağdur insanları mutlaka bu gibi hizmetlere ulaştıralım. İlgili birimlerimizle görüştürelim. Eğer ki vatandaş gelemeyecek durumdaysa, bizler bizzat gidip yerinde onları görelim. Ve bir an önce de ne yapılması gerekiyorsa yapalım. Bu kapsamda mağdur vatandaşlarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimize, çocuklarımıza yapmış olduğumuz hizmetler bizim için, kalkınmamıza ve gelişmemize vesiledir. Bu vesile ile tüm mahalledeki, köydeki yaşayan insanlarımıza da bu dileklerimizi ve kutlamalarımızı götürmenizi istiyorum.  Hizmetlerin yapılmasında özellikle takipçi olmanızı tavsiye ediyorum. Hizmetlerin en iyisine ulaşmak tüm insanlarımızın hakkı. Bu duygu ve düşüncelerle, içinde bulunduğumuz Ramazan ayınızı tebrik ediyorum. Başı rahmet olan, ortası bereket olan ve son on günü de cehennemden azad olma ile müjdelenen Ramazan ayının içerisindeyiz. Artık Kadir Gecesi'ni bekliyoruz. Şimdiden de Kadir gecenizi ve yaklaşan Bayramınızı da tebrik ediyorum.” dedi.

Vali Salim Demir, incelemelerin ardından Sivaslı Kaymakamı Furkan Atalık’ı makamında ziyaret etti

Muhtarlarla gerçekleştirilen toplantının ardından, yapımı devam eden yeni hükümet konağında ve huzurevi inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi alan Vali Salim Demir, incelemelerin ardından Sivaslı Kaymakamı Furkan Atalık’ı makamında ziyaret etti. Vali Salim Demir, incelemelerinin sonunda, ilçede ikamet eden, Gazi Ahmet Akyürek’i evinde ziyaret etti. Gazinin sağlık durumu hakkında bilgi alan Vali Salim Demir, hane içerisinde bulunan çocukları da sevindirdi. HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ