Uşak Ufuk
19 Ağustos 2019 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Son ziyaretini Sivaslı’ya yaptı
19 Kasım 2018 Pazartesi 09:35

Son ziyaretini Sivaslı’ya yaptı

Vali Funda Kocabıyık, ilçe ziyaretleri kapsamında Sivaslı ilçemizi ziyaret etti.

Vali Funda Kocabıyık, ilçe ziyaretleri kapsamında Sivaslı ilçemizi ziyaret etti. İlk olarak Sivaslı Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Funda Kocabıyık, hükümet konağı önünde Kaymakam Mustafa Gözlet ve ilçe protokolü tarafından karşılandı.  Kaymakamlık şeref defterini imzalayan Vali Funda Kocabıyık’a Kaymakam Mustafa Gözlet tarafından ilçenin genel durumu, yatırımlar ve çalışmalar hakkında bir brifing verildi. 

Kızılay kan bağışı merkezinde kan vermekte olan vatandaşlarla sohbet edip yetkili doktordan bilgi aldı

Vali Funda Kocabıyık, Sivaslı Kaymakamlığı ziyaretinden sonra Sivaslı belediyesini ziyaret etti.

Vali Funda Kocabıyık’ı Belediyeye gelişinde Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl ve Belediye personeli karşıladı. Sivaslı Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl’den  kentte yürütülen belediye hizmetleri hakkında bilgi alan Vali Funda Kocabıyık, ziyaret sırasında Belediye binası içinde kurulan  Kızılay kan bağışı merkezinde kan vermekte olan vatandaşlarla sohbet edip yetkili doktordan bilgi aldı.

 ilçe ziyaretlerinin sonuncusunu Sivaslı ilçemize gerçekleştirmekteyiz

Sivaslı  ilçesindeki inceleme ve ziyaretleri sırasında Vali Funda Kocabıyık’a, Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı J. Albay Yalçın Baysal, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar ve ilçe kurum müdürleri eşlik etti. Sivaslı ilçesi ziyareti ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Funda Kocabıyık, “Uşak Valiliği görevine başladığımız günden bu güne yaptığımız ilçe ziyaretlerinin sonuncusunu Sivaslı ilçemize gerçekleştirmekteyiz. Ekonomisi büyük ölçüde tarıma dayalı olan Sivaslı ilçemizin şüphesiz en önemli tarım ürünü Sivaslı çileğidir. Kendine has aroması ile büyük bir beğeni ile gıda ürünü olarak kullanılmasının yanında birçok kozmetik üründe kullanılmasıyla da ön plana çıkmaktadır. Sivaslı ilçemiz bir marka haline gelen Sivaslı Çileğinin yanı sıra Ağaçbeyli mercimeği, Pınarbaşı fasulyesi gibi özel ve değerli tarım ürünleri ile de ilimizin tarım merkezi durumundadır. İlimizin en önemli mesire alanlarından olan Evrenli doğal parkı ise ilimiz genelindeki vatandaşlarımızın her dönem ilgi odağı olmasıyla ilçemizin önemli bir değeridir. Selçikler beldesi sınırları içerisinde yer alan Sebaste Antik kenti de ilçemiz ve ilimizin önemli tarihi bir değeridir. İnşallah önümüzdeki dönemlerde kazı ve düzenleme çalışmalarıyla tüm güzellikleri gün yüzüne çıkarılacak olan Sebaste antik kenti turistlerin ilgi odağı haline gelecektir. Sivaslı ilçemiz, Uşak Üniversitesine bağlı MYO okulunun yanı sıra Fen Lisesi olan tek ilçemiz  olması dolayısıyla aynı zamanda bir eğitim merkezidir. Yaptığımız ilçe ziyaretlerinde gördük ki her ilçemizin ayrı bir değeri, ayrı bir güzelliği mevcut. Ancak bu değerlerin daha çok ön plana çıkarılması, tanıtılması gerekmektedir. Bunun için Uşak Valiliği, Devletimizin diğer kurumları, Belediyelerimiz, STK’larımız ve vatandaşlarımızla koordine içinde çalışarak Uşak ilimizi hak ettiği seviyelere çıkarmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Son yıllarda önemli kalkınma hamleleri gerçekleştiren Türkiye Cumhuriyetinin bu kalkınmasının kalıcı ve sürekli olması için bizlerin iller bazında gerek ekonomik gerekse kültürel ve sosyal anlamda kendimizi geliştirerek bu kalkınmaya katkı sağlamamız gerekmektedir. Bizler, Devlet olarak bu atılımları gerçekleştirmenin yanında özel sektörün atılımlarının da önünü açma  eğiliminde olacağız. “ dedi. 

yolların kalitesini daha da yükseltmek için sıcak asfaltçalışmalarına ağırlık vereceğiz

Vali Funda Kocabıyık, Sivaslı belediyesi ziyaretinin ardından Sivaslı- Eldeniz-Hanoğlu grup yolundaki sıcak asfalt yol yapımı çalışmalarında incelemelerde bulundu.  Sıcak asfalt çalışmaları ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Funda Kocabıyık, ”İl Özel İdaremizce yapılan köy yollarının kalitesini daha da yükseltmek için sıcak asfalt çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Yollarımızın kalite standardını yükselterek temel amacımız olan köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standardını şehirler seviyesine yükseltmek anlamında önemli bir adım atmış oluyoruz. Sıcak asfalt, yapım aşamasında maliyeti yüksek olasına karşın hem yolun kalitesini arttırarak köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın konforlu şekilde seyahat etmelerini sağlamanın yanında uzun yıllar dayanması ile de ekonomik hale gelmektedir. Bu nedenle önümüzdeki yıl ve yıllarda İl Özel İdaresi olarak yol yapımında sıcak asfalta ağırlık vereceğiz. Daha çok vatandaşımıza hitap etmesi bakımından köy grup yollarına öncelik vereceğiz. Şu anda sıcak asfalt kaplaması yapılmakta olan Sivaslı-Eldeniz-Hanoğlu Grup yolunun hayırlı olmasını dilerim”dedi.

HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ