Uşak Ufuk
03 Temmuz 2022 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sorkun: Mazlumların yanındayız
12 Kasım 2021 Cuma 09:13

Sorkun: Mazlumların yanındayız

Sorkun: Mazlumların yanındayız

HAK İŞ Uşak İl Temsilcisi Recep Sorkun, Kudüs ve Mescid-i Aksa hakkında açıklamalarda bulundu.   HAK İŞ Uşak İl Temsilcisi Recep Sorkun, “Ne zaman bir Mescid-i Aksa, Kudüs toplantısı yapılsa bilin ki çok fazla yerden ses gelir. İnanıyorum ki bu toplantı da Kudüs için, Mescid-i Aksa için, Filistin davası için çok ses getirecektir. Burası Konya. Buradan çıkan ses, buradan haykıranların sesi biliyorum ki Tel Aviv’deki siyonist yönetimi çok rahatsız edecektir. HAK-İŞ bizim davamız olduğu gibi Kudüs de bizim davamızdır” dedi.

 

“Yeryüzünün Bütün

 Mazlumlarına Borçluyuz”

HAK-İŞ’in diğer konfederasyonlardan farklı yönleri olduğunu vurgulayan HAK İŞ Uşak İl Temsilcisi Recep Sorkun, “Kudüs konusunda bizim tarihsel bir sorumluluğumuz var. Kudüs inancımızın gereği bizim ilk kıblemizdir. İnançlarımızın gereği sorumluluklarımız var. Biz sivil toplum örgütüyüz, işçi örgütüyüz, insan hakları anlamında da sorumluluklarımız var. HAK-İŞ ülkemizin, bölgemizin ve küremizin bütün mazlumlarına karşı borçludur. Dolayısıyla bizler sadece Kudüs ve Filistin’in değil, yeryüzünün bütün coğrafyalarındaki mazlumlarla beraber olmak zorundayız. HAK-İŞ’i farklı kılan budur” şeklinde konuştu.

 

“Kudüs’ü ve Filistin’i Unutamayız”

Kudüs ve Filistin konusunda her bireye görev düştüğünü söyleyen HAK İŞ Uşak İl Temsilcisi Recep Sorkun , “Bizim için önemli olan bizler ne yapıyoruz ve neler yapmalıyız? Bizim sorumluluğumuz bu noktada başlıyor. O yüzden HAK-İŞ olarak bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz “Kudüs İçin Hep Birlikte” organizasyonunu düzenledik. Filistin mücadelesine destek olmaya ve katkı vermeye devam edeceğiz. Bu bizim sorumluluğumuzun gereğidir. İmkânlarımız ve şartlarımız ne olursa olsun, Kudüs’ü ve Filistin’i unutamayız. Rabbimizin etrafını mübarek kıldığı Mescid-i Aksa’dan uzak kalamayız” ifadelerine kullandı.

HAK İŞ Uşak İl Temsilcisi Recep Sorkun,, “İsrail zulmü karşısında Türkiye’nin Filistin’e verdiği destek bizim için çok büyük anlamlar ifade ediyor. HAK-İŞ’in ulusal ve uluslararası platformlarda her zaman Filistin davasını savunmasından dolayı Filistin halkı olarak her zaman gurur duyuyoruz” dedi. HAK İŞ Uşak İl Temsilcisi Recep Sorkun,  “HAK-İŞ Konfederasyonu Kudüs Komitesi’nin Kudüs ve Mescid-i Aksa duyarlılığını toplumun tüm kesimlerinde yükseltmek için başlattığı Kudüs programlarının üçüncüsünü Konya’da gerçekleştiriyoruz. Manisa ilinde başlayıp Trabzon ilindeki programla sürdürdüğümüz Kudüs yürüyüşümüzü, tarihi kentimiz olan Konya’da devam ettiriyoruz.  Geçtiğimiz ay, HAK-İŞ Konfederasyonumuzun 44. Kuruluş yıldönümünde Ankara’da “Kudüs İçin El Ele, Hep Birlikte” diyerek, kapsamlı bir Uluslararası Kudüs Konferansı düzenledik” dedi. HAK İŞ Uşak İl Temsilcisi Recep Sorkun, HAK-İŞ Filistin ve Kudüs Komitesi olarak Konya’da düzenlenen program ile anlamlı bir etkinliğe daha imza attıklarını söyledi. HABER: Halil ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.