Uşak Ufuk
16 Ağustos 2022 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Soruna çözüm üretiyorlar
11 Aralık 2020 Cuma 06:51

Soruna çözüm üretiyorlar

Soruna çözüm üretiyorlar

Uşak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uşak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, kimya teknolojisi alanında covid-19 pandemiyle mücadele sürecine üretimleriyle katkı sağlamaya devam ediyor.

 

 sonraki süreçte sabun ve yüzey parlatıcı gibi ürünlerin de geliştirilmesi için hazırlıklar yapılıyor

Uşak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde kurulan atölyelerde, el dezenfektanı,  yüzey dezenfektanı ve kolonya üretimi yapılmaya başlandı. Okul bünyesinde yeni kurulmakta olan kimya teknolojileri alanında günde 6 ton imalat yapabilecek seviyeye gelen atölye ve laboratuvarlarında yapılan üretim sonunda 23 Mart 2020 tarihinden bu yana yaklaşık 1 milyon TL ciro yapılarak ekonomiye katkı sağlandı.  Ayrıca üretim sürecine katılan öğrenci ve öğretmenlere de ekonomik katkı sağlandı.  ARGE çalışmalarının devam ettiği okullarda, bundan sonraki süreçte sabun ve yüzey parlatıcı gibi ürünlerin de geliştirilmesi için hazırlıklar yapılıyor.

 

öğretmenlerinin gayret ve emekleriyle 13 Nisan 2020 tarihinden bugüne 180 bin adet cerrahi maske üretildi

Uşak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde de meslek lisesi öğretmenlerinin gayret ve emekleriyle 13 Nisan 2020 tarihinden bugüne 180 bin adet cerrahi maske üretildi. Okulların gösterdikleri performans nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan teşekkür belgeleriyle taltif edildi.  Uşak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Seçkin Şentürk ve Uşak Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Osman Ünal belgelerini  İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin’in elinden aldı.

 

SALGIN BİTSE DAHİ DEZENFEKTAN 

GİBİ MALZEMELERİN ÜRETİMİ,

OKULLARIN AMACI İÇİN ÖNEMLİDİR

İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede: "Umarım bu salgın en kısa sürede sona erer. Ancak devam ettiği sürede mücadele etmek, bunun için gerekli araç gereçleri de yerli ve milli imkanlarla üretmek zorundayız. Salgın bitse de buraların üretim yapılan ve iş öğrenilen bir işletme gibi sürdürülmesi okulun kuruluş amacına hizmet etmesi açısından önemlidir. Temizlik ve maske gibi ürünleri okullarımızda üretebiliyor olmak, burada eğitim gören öğrencilerimiz için hem iş tecrübesi hem de bilgilerini kullandıkları çok önemli bir uygulama alanı olmuştur. Yaklaşık 9 aydır büyük bir özveri ile üretimine devam eden ve adeta bir fabrika gibi çalışan Uşak TOBB ve Uşak OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürlerimizi, üretimde görev alan tüm öğretmen ve öğrencilerimizi emeklerinden dolayı kutluyorum" ifadelerini kullandı. HABER: HALİL ASLAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.