Uşak Ufuk
23 Ekim 2020 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sözleşmeliler için kadro talep etti
28 Haziran 2019 Cuma 07:51

Sözleşmeliler için kadro talep etti

Türk Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk, sözleşmeli personele kadro talebinde bulundu.

Türk Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk, sözleşmeli personele kadro talebinde bulundu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Türk Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk, “TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda sözleşmeli öğretmenleri, 45/A’lı sözleşmeli sağlık çalışanlarını ve diyanet personelinin kadroya alınma sürelerinin 4+2’den 3+1’e indirilmesi ile ilgili düzenleme kabul edilmiştir. 

Girişimlerimiz ile bu düzenlemeye 45/A’lı sözleşmeli sağlık çalışanları Komisyonda eklenmiş ve 45/A’lı sözleşmeli sağlık çalışanlarının maruz kaldığı ayrımcılık ve ötekileştirme son bulmuştur. Sendika olarak tüm sözleşmelilere kadro verilmesi ve kamuda tek istihdamın kadrolu olması şeklindeki tavrımız nettir” dedi. 

Türk Sağlık Sen Uşak Şube Başkanı Mehmet Özkuk, “Her zaman ve şartta da bunu dile getirerek bunun mücadelesini vermekteyiz. 4/B'li 4924’lü, vekil ebe hemşire ve kamu dışı aile sağlığı çalışanı gibi tüm farklı istihdamlar için tek talebimiz herkesin kadroya geçirilmesidir.   TBMM’de Komisyonda kabul edilen düzenleme ile 45/A’lıların kadroya geçme ve tayin isteme süreleri 4 yıla düşmüştür. 4/B’liler başta olmak üzere tüm sözleşmeli çalışanlarında bu konuda net bir talepleri vardır. Onlarda geleceğe umutla bakmak istiyorlar. Kadroyu alacakları gün ve zamanı bilmek istiyorlar.  Bu konuda da acil bir çözüm üretilmelidir. Bizim isteğimiz tüm çalışanlara hakları olan kadronun bir an önce verilmesi tayin başta olmak üzere mahrum kaldıkları haklarına kavuşmalarıdır.  İsteğimiz, parçalanan ailelerin birleşmesidir.  Yüzlerin gülmesidir. İşyerlerinde eşitlik ve adaletin tesis edilerek huzurun sağlanmasıdır” diye konuştu. 

“Sözleşmeli çalışanların tüm sorunlarının çözümünü için kadronun şart olduğunun ısrarla vurgulamaya devam edeceğiz” diyen Mehmet Özkuk, şöyle devam etti: “Tüm sözleşmeli çalışanlara kadro mücadelemizde de mutlaka başarıya ulaşacağımıza inanıyor ve bu temel hedef için mücadeleye devam edeceğimizi tüm sözleşmeli çalışanların bilmesini istiyoruz.”

HABER: BERKAY ÖZYAYLA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.