Uşak Ufuk
27 Temmuz 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
STKLARLA EĞİTİM
30 Aralık 2019 Pazartesi 08:00

STK'LARLA EĞİTİM

Sivil Toplum Destek Programı II kapsamında Uşak İli Kalkınma Vakfı tarafından yürütülen ve AB tarafından finanse edilen “STK’lar Sivil Toplum Destek Merkezi ile Güçleniyor” projesinde eğitim çalışmaları başladı.

Sivil Toplum Destek Programı II kapsamında Uşak İli Kalkınma Vakfı tarafından yürütülen ve AB tarafından finanse edilen “STK’lar Sivil Toplum Destek Merkezi ile Güçleniyor” projesinde eğitim çalışmaları başladı. Uşak Valiliği AB Dış İlişkiler Bürosu tarafından koordine edilen proje kapsamında, AB üyelik sürecinde sivil toplumun rolünün artmasına, STK’ların toplum içinde etkin yer almasına ve yerel, bölgesel, ulusal karar alma süreçlerine katılmasına katkıda bulunmak için İlimizdeki STK’ların gelişimini ve sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla Başkanlığını Vali Funda Kocabıyık’ın yaptığı Uşak İli Kalkınma Vakfı tarafından hazırlanan proje Avrupa Birliği tarafından finanse ediliyor.

 

Üçer gün sürecek her bir eğitim

 ve atölye çalışmasının sonunda 

katılımcılara sertifika verilecek

Vali Yardımcısı Vekili Ayşe Şeyda Çağlar’ın da iştirak ettiği ilk eğitim çalışması, Sivil Toplum Geliştirme Merkezinin alanında uzman eğitmenler tarafından Ramada Otelde ilimizdeki dernek ve vakıfların katılımıyla gerçekleştirildi. İlimizdeki STK’ların çeşitli konularda bilgi ve becerilerini artırarak idari ve mali kapasitelerinin geliştirilmesini ve sürdürülebilirliklerinin sağlanmasını amaçlayan; Uşak Valiliği, Uşak İl Özel İdaresi ve Uşak Üniversitesi’nin de iştirakçisi olduğu proje kapsamında 14 hafta boyunca projenin hedefleri doğrultusunda 10 eğitim ve dört atölye çalışması düzenlenecek. Üçer gün sürecek her bir eğitim ve atölye çalışmasının sonunda katılımcılara sertifika verilecek. Kamu STK işbirliği ve ağ kurma konulu ilk eğitim çalışmasının tamamlanmasının ardından projede gelinen aşama hakkında bir değerlendirme yapan Vali Funda Kocabıyık, “Kapasite geliştirme eğitimleri ve atölye çalışmalarımız uzman eğitmenlerimizin yaptıkları sunumlarla başlamıştır. Bu kapsamda; proje yazma kapasitesini artırarak Uşak’ta da AB kaynaklarının etkin bir şekilde kullanılabileceğini göstermesi açısından önem taşıyan proje ile toplumun sivil kesiminin üretkenliğinin artırılması hedefleniyor. Eğitimden sağlığa, kültürden bilim ve teknolojiye her alanda toplumun ihtiyaçlarının karşılanması ve çeşitli sorunlara çözüm bulunması için sivil toplum kuruluşlarına da büyük sorumluluk düşmektedir. Projenin öngörülen amaçlarına gerçekleştirilen eğitim ve atölye çalışmalarıyla ulaşılması hedefleniyor” dedi. Vali Funda Kocabıyık, İlimizin ihtiyaçlarının karşılanmasına ve sorunlarının çözümüne yönelik çabalarından dolayı duyarlılık gösterip projedeki eğitim ve atölye çalışmalarına katılan sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ederek çalışmalarında başarılan diledi.

HABER: BERKAY ÖZYAYLA 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.