Uşak Ufuk
06 Ağustos 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI-18
10 Ocak 2020 Cuma 08:30

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI-18

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. UŞAK 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2018/9 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, kıymeti, adedi önemli özellikleri:

NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri:  Uşak il, Merkez ilçe, Atatürk Mahallesi, 5479 ada, 18 parsel, 103,99 metrekare yüzölçümünde tapuda kargir bir katlı ev cinsinde taşınmaz üzerinde 35 yıllık 80 metrekare zemin katı ile aynı miktarlı çatı katından oluşan bina bulunmaktadır. “Taşınmaz kaydında 36,63 metrekarelik T.E.K. lehine irfak hakkı bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinden geçen Yüksek Gerilim Enerji hattı bulunmaktadır. Taşınmaz bitişik nizamda 3 kata müsaadeli konut alanında yer almaktadır. Taşınmazın kıymet takdirinde itiraz üzerine verilen Uşak 1. Sulh Hukuk Mahkemesi 2018/739 – 2019/466 esas karar sayılı ilamı ile 103.328,00 TL’dir. Uygulanacak KDV oranı yüzde 1’dir. 

1. :Satış Günü: 12/02/2020 günü saat 11:20-11:24 arası

2. :Satış Günü 11/03/2020 günü saat 11:20-11:24 arası

Satış Yeri : UŞAK ADLİYESİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

---------------------------------------------------

Satış şartları:

  Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9 satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/12/2019 İLAN OLUNUR. İL. BSN.NO: 18

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.